35.9 C
شهر مقدس قم
۲۵ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

رضایت مردم در تملک پروژه‌های عمرانی یکی از اولویت‌های شهرداری است

قائم‌مقام شهردار قم با تأکید بر شفاف‌سازی در عملکرد شهرداری، گفت: رضایت مردم در تملک پروژه‌های عمرانی یکی از اولویت‌های شهرداری است.

به گزارش شهرنیوز، ابراهیم معتمدی با تشریح فرایند اجرای پروژه‌های عمرانی در شهر، اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین مراحل اجرای هر پروژه بخش تملک و مسائل مالی در شهرداری است که نسبت به آن کمتر توجه می‌شود.

قائم‌مقام شهردار قم اتمام تملک برای پروژه‌های عمرانی را پروسه‌ای زمان‌بر دانست و افزود: یکی از گلایه‌های به‌حق مردم از شهرداری عدم اتمام بعضی از پروژه‌ها در زمان معین بوده که باید با شفاف‌سازی برای مردم نسبت به این موضوع آگاهی لازم ارائه شود.

معتمدی با تأکید بر عملکرد مثبت شهرداری قم در اجرای پروژه‌های عمرانی با توجه به نوسانات قیمت‌ها و بحران اقتصادی کشور، تصریح کرد: بخشی از زمان‌بر بودن تملک مربوط به منابع مالی محدود شهرداری بوده و بخشی نیز به علت عدم تمایل مردم برای واگذاری ملک است.

وی با ابراز همدردی با دغدغه شهروندان برای جایگزینی ملک، خاطرنشان کرد: اولویت شهرداری در اتمام پروسه تملک رضایت مردم و عدم ضرر آن‌ها است و نمی‌توانیم از این دو مهم به‌راحتی گذشته و باید این پروسه در کمال آرامش در هر منطقه طی شود.

قائم‌مقام شهردار قم همکاری اصحاب رسانه در مطالبه گری برای تسریع در فرایند تملک را مؤثر خواند و بیان کرد: مطالبه گری اهالی رسانه می‌تواند بخشی را که مربوط به شهرداری و اختصاص بودجه است را تسهیل کرده و شهرداری قم از چنین مطالبه گری استقبال می‌کند.