35.3 C
شهر مقدس قم
۲۲ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

تمهیدات شهرداری قم برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری قم از آماده‎سازی مسیرهای یازده‎گانه راهپیمایی 22 بهمن توسط نیروهای شهرداری به منظور اجرای هرچه باشکوه‌تر مراسم 22 بهمن خبر داد.

به گزارش شهرنیوز، سیدمحسن میرهادی با اشاره به اقدامات شهرداری قم به مناسبت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: همه ساله شهرداری قم تلاش دارد تا برنامه‌های ویژه این روز هرچه باشکوه‌تر برگزار شود و به همین منظور امسال نیز همزمان با ایام دهه فجر اقدامات مختلفی انجام شده است.
مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری قم از اجرای طرح یکپارچه آذین‌بندی و زیباسازی سطح شهر خبر داد و افزود: فضاسازی میادین بزرگ شهر، نصب پرچم‌های جمهوری اسلامی ایران و الوان در ابعاد مختلف، نصب بنرهای مناسبتی با موضوع انقلاب اسلامی، آذین‌بندی و نورپردازی بیت حضرت امام راحل(ره)، اهدای گل و تنظیف و پاکسازی قبور شهدا و همچنین نورپردازی سطح شهر از جمله اقدامات انجام شده است.
میرهادی در ادامه ضمن اشاره به اقدامات ویژه شهرداری قم در راهپیمایی ۲۲ بهمن گفت: با توجه به حضور خیل عظیم راهپیمایان، ضمن آماده‎باش کلیه نیرو‎های خدماتی، فضای سبز و ستادی، پیش‎بینی تمهیدات رفاهی مورد نیاز راهپیمایان اعم از نظافت و پاکیزگی شهر و مسیرهای راهپیمایی از جمله برنامه‌هایی است که با اهتمام ویژه و تلاش مجموعه شهرداری انجام خواهد شد.
وی با اشاره به اقدامات فرهنگی به این مناسبت، گفت: صدور مجوز فعالیت بیش از ۱۶ ایستگاه‌های فرهنگی در طول مسیر راهپیمایی ۲۲ بهمن ازدیگر اقدامات انجام شده در این زمینه است.
مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری قم با اشاره به فعالیت نیروهای سازمان آتش‎نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم در راستای افزایش ضریب ایمنی شهر در این روز، اظهار داشت: در راستای تأمین ایمنی راهپیمایی اکیپ‎های سازمان آتش‏نشانی و خدمات ایمنی در هسته مرکزی و مسیر راهپیمایی در قالب اکیپ‎های پیاده و خودروئی به همراه ماشین آلات و تجهیزات آتش‎نشانی و موتور سیکلت‎هایEFT مستقر بوده و ایستگاه‏‌های آتش‎نشانی آماده خدمات‎رسانی مطلوب در مواقع ضروری هستند.
میرهادی از آمادگی و همکاری همه جانبه شهرداری با شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، آماده‎سازی سیستم صوت و برپایی جایگاه در میدان آستانه، استقرار تانکرهای آب بهداشتی در اطراف حرم مطهر جهت راهپیمایان، اعزام بالابر و سایر خودروهای مورد نیاز جهت حمل سیستم صوت و تصویر‎برداری مراسم و همچنین از آماده‎باش اکیپ‌های تخلفات شهری برای رفع سد معبر و برقراری نظم شهری در این ایام خبر داد.
مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری قم همکاری با نیروی انتظامی و پلیس راهور برای مدیریت ترافیک هسته مرکزی شهر و مسیرهای راهپیمایی را یادآور شد و گفت: آماده‎سازی و نظافت مسیرهای ۱۱گانه راهپیمایی ۲۲ بهمن که شامل مسیرهای؛ مسجد باغ پنبه (تجمع هیأت مذهبی)، مسجد ولی عصر (عج) خیابان آذر، مسجد چهل اختران، خیابان آذر، مسجد چهارمردان، خیابان انقلاب اسلامی، مسجد امیرالمومنین (ع) خیابان شهیدان فاطمی، مسجد محمد رسول الله (ص)، بلوار شهید کریمی، مسجد طفلان مسلم، خیابان توحید، مسجد عبداللهی، خیابان امامزاده ابراهیم، مسجد المهدی، ۲۰ متری شهید بهشتی، مسجد دوازده امام، خیابان خاکفرج و مسجد رضوی، خیابان ۱۹ دی، به طور مستمر ادامه خواهد یافت.
میرهادی افزود: شهروندان محترم هرگونه پیشنهاد و نظری در زمینه کیفیت خدمات‌رسانی در سطح شهر دارند می‌توانند با سامانه مدیریت شهری ۱۳۷ تماس بگیرند.