29.2 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شهردار

یادمان شاهدان آسمانی در صدا و سیمای قم رونمایی شد

یادمان شهدای گمنام صدا و سیمای قم با عنوان «شاهدان آسمانی» که با مشارکت شهرداری قم احداث شده، رونمایی شد.

به گزارش شهرنیوز، یادمان شهدای گمنام صدا و سیمای قم با عنوان «شاهدان آسمانی» که با مشارکت شهرداری قم احداث شده، ظهر امروز در مراسمی با حضور شهردار قم، مدیرکل صدا و سیمای مرکز قم، رئیس ستاد کنگره ملی شهدای قم، اعضای شورای اسلامی شهر قم و دیگر مدیران و مسئولان استان رونمایی شد.

بنای این یادمان که مختص به دو شهید گمنام است، تمام از مصالح ایرانی و با طرح‌های اسلامی ایرانی ساخته شده است؛ این یادمان نمادی از حرکت تاریخی رسالت تا شهادت است که در بیان دینی به عنوان سبیل‌الله یاد می‌شود.

شهردار قم در آئین رونمایی از این یادمان با تاکید بر اینکه در سند چشم‌انداز شهر قم اتکا به فرهنگ ایثار و شهادت پیش‌بینی شده است اظهار کرد: نامگذاری کوچه‌ها، شوارع و میادین به نام شهدا در دستور کار بوده و بیش از ۳ هزار نامگذاری در سال‌های اخیر صورت گرفته است.

سقائیان نژاد مشارکت در یادمان‌سازی شهدا را مورد توجه قرار داد و افزود: ساخت نقش‌برجسته‌ها و نقاشی‌های دیواری شهدا نیز در حال انجام است.

شهردار قم نمادسازی در حوزه شهدا در شهر را مورد توجه قرار داد و گفت: احداث بوستان ۱۰ هکتاری شهدای استان قم در برنامه شهرداری است، غرس ۶ هزار سرو به نام شهدا و ایستادگی به عنوان یک شهید استان قم هم انجام خواهد شد.