31.9 C
شهر مقدس قم
۲۴ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار مناطق

بهره‌برداری از ۱۹ پروژه شهری منطقه ۳ در دهه فجر

شهردار منطقه سه قم از بهره‌برداری از 19 پروژه شهری منطقه 3 در دهه فجر خبر داد.

به گزارش شهرنیوز، سیدشمس‌الدین نعمتی با اشاره به پروژه‌هایی که همزمان با دهه فجر در منطقه سه به بهره‌برداری رسیده است، اظهار کرد: بهره‌برداری از فاز ۲ بلوار کوه سفید همزمان با ایام الله دهه فجر مهم‌ترین پروژه این منطقه است.

شهردار منطقه سه قم با اشاره به اهداف اجرای این پروژه، تصریح کرد: پروژه بهسازی محور ورودی شهر قم از سمت کوه سفید در راستای افزایش سطح ضریب ایمنی تردد وسائط نقلیه و شهروندان، بهبود و تسهیل در عبور و مرور، کاهش تصادفات و روان‌سازی ترافیک در دستور کار منطقه قرار گرفت.

نعمتی در ادامه ضمن گرامیداشت ایام فرخنده دهه فجر، گفت: به همین مناسبت در محدوده منطقه سه شهرداری قم ۱۹ پروژه شهری در حوزه‌های عمرانی، ترافیکی، خدماتی و فضای سبز با اعتباری بالغ بر ۲۳۰ میلیارد ریال مورد افتتاح و بهره‌برداری قرار خواهد گرفت که احداث فاز ۲ بلوار کوه سفید از جمله پروژه‌های شاخص قابل افتتاح در این ایام به شمار می‌آید.

وی با اعلام مشخصات فنی این پروژه، تصریح کرد: طول این طرح ۱۵۰۰ متر بوده و اجرای این پروژه با انجام ۴۲ هزار متر مربع زیرسازی و ۶ هزار متر طول جدول‌گذاری همراه بوده است که با تلاش خادمین شهر و به لطف خداوند محقق شد.

شهردار منطقه سه قم در خاتمه اضافه کرد که اجرای این پروژه ۵۰ میلیارد ریال هزینه داشته و هم اکنون به مرحله بهره‌برداری رسیده و امیدواریم در آینده نزدیک نسبت به اصلاح زیرگذر مسیر و ادامه طرح بهسازی ورودی شهر قم از کوه سفید با همکاری سایر دستگاه‌ها و نهادهای استانی نیز گام‌های موثری برداشته شود.