25.3 C
شهر مقدس قم
۲۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

تأثیر مثبت احداث فضاهای تفریحی در سلامت روانی و اجتماعی شهر/ اقدامات شهرداری در توسعه فضای سبز از بخش‌های موفق در عملکرد چند سال‌ اخیر بوده است

نائب رئیس شورای اسلامی شهر قم با تأکید بر تأثیرات توسعه فضای سبز با کاربری‌های فرهنگی در افزایش سلامت عمومی گفت: در طراحی بوستان هزار هکتاری به این موضوع توجه ویژه‌ای شده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم، حسن بختیاری با اشاره به عملکرد شهرداری در حوزه فضای سبز، اظهار داشت: شهر قم با توجه به پیشینه‌ای که در شهرسازی و توجه به احداث باغ داشته، امروز نیازمند توجه ای ویژه در این حوزه است.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر قم با ابراز تأسف برای از بین رفتن بیش از ۸۰ درصد باغات سطح شهر، افزود: با توجه به از بین رفتن باغات سطح شهر و اقلیم گرم و خشک قم توسعه فضای سبز به یک امر مهم و لازم در شهر قم تبدیل‌شده و شورای اسلامی شهر قم با افزایش ۴ برابری بودجه آن در سال‌های اخیر به آن توجه کرده است.

بختیاری تصریح کرد: اقدامات شهرداری در توسعه فضای سبز یکی از بخش‌های موفق در عملکرد چند سال‌ اخیر شهرداری بوده و امروز سرانه فضای سبز قم در حد استانداردهای مطلوب قرار دارد.

وی بوستان هزار هکتاری شهر قم را به‌عنوان یکی از پروژه‌های موفق این حوزه موردتوجه قرارداد و گفت: احداث بوستان هزار هکتاری فرصت مناسبی برای جذب سرمایه‌گذار برای توسعه اقتصادی در شهر قم بوده که این امر قابل‌توجه است.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر قم تأثیرات توسعه فضای سبز با کاربری‌های فرهنگی را در افزایش سلامت عمومی مؤثر خواند و تأکید کرد: باید بدانیم که توسعه فضای سبز با کاربری‌های فرهنگی، اجتماعی و تفریحی تأثیر مثبتی در سلامت اجتماعی و روانی و همچنین کاهش آسیب‌های اجتماعی داشته که در طراحی بوستان هزار هکتاری به این موضوع توجه ویژه‌ای شده است.