33.9 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

جمع آوری ۶۲۰ زباله‌گرد در منطقه ۴/روزانه ۷ تن پسماند خشک در منطقه چهار جمع‌آوری می‌شود

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم گفت: 620 مورد جمع‌آوری زباله‌گرد در منطقه داشته‌ایم که 30 مورد از آنها مجدد در قالب پیمانکار به کارگیری شده‌اند.

به گزارش شهرنیوز، سیدعبدالله میرابراهیمی با اشاره به زیرساخت‌های تفکیک از مبدا، اظهار کرد: تعداد غرفه‌های پسماند خشک ۸ واحد است که ۷ واحد موقت و یک واحد ثابت است که روزانه دو تن به طور میانگین جمع‌آوری پسماند خشک دارند.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم با بیان اینکه روزانه ۳۵ دستگاه خودرو جمع‌آوری پسماند خشک در منطقه کار جمع‌آوری را انجام می‌دهند، اظهار کرد: به گونه‌ای که چهار دستگاه مراجعه به درب منازل داشته و ۲۵ دستگاه در سطح منطقه جمع‌آوری دارند؛ چهار دستگاه‌ هم وظیفه جمع‌آوری پسماند از صنوف را دارند و به طور میانگین روزانه ۶ تا ۷ تن پسماند خشک را جمع‌آوری می‌کنند.

میرابراهیمی گفت: در ۳۰۵ اداره و ۲ مسجد آموزش پسماند داشته‌ایم؛ آموزش چهره‌ به چهره‌ در منطقه چهار شروع نشده است.

وی با اذعان به اینکه طرح همیاران بازیافت هم آغاز شده و به بیش از ۴ مدرسه آموزش داده شده است، افزود: در بوستان‌های علوی، کوکب و… آموزش داشته‌ایم.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم با بیان اینکه از اردیبهشت‌ماه ۹۸ باکس‌های جمع‌آوری پسماند در منطقه چهار افزایش داشته است، تصریح کرد: از ابتدای سال تاکنون تماس‌هایی در خصوص سگ‌های ولگرد در منطقه داشته‌ایم که جمع‌آوری شده است.

میرابراهیمی ادامه داد: ۶۲۰ مورد جمع‌آوری زباله‌گرد در منطقه داشته‌ایم که ۳۰ مورد از آنها مجدد در قالب پیمانکار به کارگیری شده‌اند.

وی با تاکید بر اینکه یک ایستگاه مشارکت در حال احداث در منطقه چهار داریم که ۱۵۰ میلیون تومان برای آن اختصاص یافته است، افزود: برای سال ۹۹ هم ۲۵۰ میلیون تومان برای پروژه پیش‌بینی شده تا سال آینده پروژه افتتاح شود، همچنین در هشت ماه اول سال ۹۸ بالغ بر ۲۵۸ هزار مترمکعب خاک برای منطقه تامین شده است.