28.5 C
شهر مقدس قم
۲۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار اداره کل ارتباطات

رسیدگی فوری به درخواست خانواده معزز شهدا جهت نامگذاری شوارع و خیابان‌های شهر قم به نام مبارک شهید

درخواست نامگذاری معابر، میادین و خیابان‌های شهر قم به نام مبارک شهدا در اسرع وقت رسیدگی و در صورت فراهم شدن شرایط و زیرساخت‌های لازم به سرعت اجرائی می‌شود.

به گزارش شهرنیوز، مهدی کلانترزاده ضمن گرامیداشت یاد و نام شهیدان و تلاش‌های مجموعه مدیریت شهری برای بزرگداشت مقام شامخ شهدا، گفت: یکی از اقداماتی که در سال‌های اخیر اهتمام ویژه‌ای در جهت اجرای آن در مجموعه شهرداری قم صورت گرفته است، مزین شدن معابر، میادین و خیابان‌های شهر قم با نام مبارک شهدای گرانقدر کشور و به ویژه شهر مقدس قم است.

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری قم در خصوص نحوه اطلاع مجموعه مدیریت شهری از چگونگی نامگذاری و اختصاص نام شهدا در شوارع و خیابان‌های سطح شهر، گفت: شورای نامگذاری در شهرداری قم نامگذاری اماکن و شوارع با نام شهدا را جزء اولویت‌های خود می‌داند و در اکثر مواردی که نیاز به نامگذاری وجود دارد، از نام شهدای گرانقدر برای این منظور استفاده می‌گردد.

کلانترزاده با اشاره به اقدامات انجام شده در این خصوص، گفت: شورای نامگذاری شهرداری قم متشکل از قائم مقام شهردار قم، معاون خدمات شهری، تعدادی از اعضاء شورای اسلامی شهر، نمایندگان بنیاد شهید انقلاب اسلامی، سازمان فرهنگی هنری ورزشی و اداره کل ارتباطات و امور بین‌الملل و به دبیری اداره ارتباطات مردمی به صورت منظم و هفتگی جلساتی را برگزار کرده و در این جلسات درخواست‌های نامگذاری طبق اعلام مناطق مورد بررسی و نامگذاری قرار گرفته و در مرحله بعد برای تصویب نهایی طبق لایحه‌ای به شورای اسلامی شهر قم ارسال می‌گردد.

وی ادامه داد: در مرحله بعد و با تصویب اعضای شورای اسلامی شهر، نام معبر مورد نظر جهت درج در سامانه‌های نرم‌افزاری و مکان‌نماها ابلاغ شده و همچنین تابلوهای راهنما توسط سازمان زیباسازی تهیه و نصب می‌گردد.

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری قم تماس تلفنی با سامانه ۱۳۷ را ساده‌ترین راه برای درخواست نامگذاری دانست و افزود: شهروندان گرامی و به ویژه خانواده معزز شهدا و ایثارگران در صورت تمایل به استفاده از اسامی شهدای گرانقدر در محل زندگی خود می‌توانند ضمن تماس با سامانه ۱۳۷ در جریان چگونگی انجام فرآیند نامگذاری، روند بررسی میدانی توسط شهرداری مناطق و انجام اقدامات تکمیلی و ارسال مدارک لازم قرار گیرند.

کلانترزاده لزوم تکراری نبودن نام معابر را یادآور شد و افزود: براساس تعریفی که در سامانه‌ی نرم‌افزاری نامگذاری شده است، امکان استفاده از عناوین یکسان برای شوراع، خیابان‌ها و میادنی مختلف وجود ندارد و حتی عبارت مکمل عنوان خیابان نظیر شرقی، غربی، شمالی و جنوبی نیز در این سامانه حذف و نام جدید برای آن انتخاب شده است.