30.4 C
شهر مقدس قم
۲۲ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

پیشرفت ۸۸ درصدی پروژه ۴۱ میلیارد تومانی تقاطع غیرهمسطح میدان حضرت ولیعصر(عج)

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم گفت: پروژه تقاطع غیرهمسطح میدان حضرت ولیعصر(عج) یک پروژه بی‌نظیر برای شهر قم است و قرارداد آن میان شهرداری قم و سازمان توسعه و عمران با مبلغ 41 میلیارد تومان نوشته شده است و در حال حاضر 88 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

به گزارش شهرنیوز، عباس حلوایی‌زاده ظهر امروز در نشست رسانه‌ای افتتاح و بهره‌برداری از پروژه‌های شهرداری قم در ایام‌الله دهه فجر که در دفتر شهردار قم برگزار شد، با اشاره به اینکه معاونت فنی و عمرانی شهرداری قم متولی عمده پروژه‌های شهری است نه بهره‌بردار این پروژه‌ها، اظهار کرد: پروژه‌های مورد نیاز واحدهای مختلف شهرداری قم بعد از بررسی و نیازسنجی‌ها به جهت اجرا عملیاتی پروژه بخ معاونت فنی و عمرانی واگذار می‌شود.

وی اضافه کرد: بودجه سال جاری شهرداری قم در بخش عمرانی هزار و ۸۷۰ میلیارد تومان در قالب برنامه ۹‌گانه وزارت کشور است که شامل احداث تقاطع‌ها، بهسازی معابر، احداث سالن‌های فرهنگی ورزشی و تجهیز ایستگاه‌های آتش‌نشانی می‌شود.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم با بیان اینکه ۱۵۴ هزار متر مربع در بودجه سال جاری پیاده‌روسازی پیش‌بینی شده است، اظهار کرد: ۱۷۵ هزار کیلومتر انهار و جدول‌گذاری و ۳۴۰ هزار متر مربع فضای سبز در سال جاری ایجاد شده است.

وی خاطرنشان کرد: با وجود مشکلات اقتصادی کشور که منجر به تعطیلی پروژه‌های بهسازی و روکش آسفالت معابر برخی از شهرها شده، این موضوع در شهر قم به جد دنبال شده است و از سال ۱۳۹۴ تاکنون یک میلیون و ۱۰۰ هزار تن تولیدی آسفالت شهرداری قم بوده و ۱۰ میلیون متر مربع در شوارع اصلی و فرعی عملیات روکش آسفالت انجام شده است.

حلوایی‌زاده با بیان اینکه پروژه‌های بزرگ قم در قالب یک برنامه زمان‌بندی دنبال می‌شود، تصریح کرد: معارض‌های ملکی و تأسیسات گریبان‌گیر پروژه‌های عمرانی شهر قم است اما تلاش می‌کنیم در کمترین زمان و با کمترین هزینه پروژه‌ها را به بهره‌برداری برسانیم.

معاون فنی و عمرانی شهردار قم از افتتاح دو پروژه‌ احداث سوله‌های ورزشی در قم یاد کرد و ادامه داد: جانمایی و انتخاب پیمانکار چند سوله دیگر به پایان رسیده است و برای هر کدام از این سوله‌ها بین چهار و نیم میلیارد تومان تا ۷ میلیارد تومان اعتبار درنظر گرفته شده است.

حلوایی‌زاده با اشاره به اینکه در سال ۱۳۸۱ برای جمع‌آوری آب‌های سطحی قم مشاوری را انتخاب شده و مطالعاتی انجام گرفته و به دنبال آن پروژه‌هایی اجرا شده است، عنوان کرد: اکنون با انتخاب مشاور جدید و تعریف پروژه بازنگری‌های لازم برای مدیریت آب‌های سطحی درحال انجام است.

وی خاطرنشان کرد: پروژه غیرهمسطح میدان حضرت ولیعصر(عج) یک پروژه بی‌نظیر برای شهر قم است و قرارداد آن میان شهرداری قم و سازمان توسعه و عمران با مبلغ ۴۱ میلیارد تومان نوشته شده است که ۸۸ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و محور مستقیم آن به بهره‌برداری رسیده است.