29.1 C
شهر مقدس قم
۲۵ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار منطقه 5

خط‌کشی دو جزئی گذرگاه‌های عابرین پیاده و رنگ‌آمیزی سرعت کاه‌ها سطح منطقه

به منظور تأمین امنیت عابران پیاده و جلوگیری از تصادف وسایل نقلیه، در اکثر مسیرهای اصلی و فرعی سطح منطقه پنج، خط‌کشی گذرگاه‌های عابرین پیاده و رنگ‌آمیزی سرعت کاه‌ها انجام شده که باعث افزایش ایمنی و سهولت در تردد وسایل نقلیه در سطح منطقه شده است.

به گزارش شهرنیوز؛ علیرضا اقبالیان شهردار منطقه پنج قم با اعلام این خبر افزود: خط‌کشی گذرگاه‌های عابرین پیاده در بلوار شهید محلاتی و بلوار آیت‌الله بهاالدینی در روزهای اخیر انجام شده است.

وی خط کشی‌ معابر و گذرگاه‌های عابر پیاده را از مهمترین علائم ترافیکی برای  آگاهی و اطلاع رانندگان و عابران پیاده دانست و اضافه کرد: انتظام‌بخشی و انضباط در تردد خودروها از مهمترین اهداف اجرای این خط‌کشی‌هاست که می‌تواند بسیاری از مشکلات و مخاطرات احتمالی را از بین بردارد.

شهردار منطقه پنج قم گفت: خط سفید گذرگاه‌های عابر پیاده، خط قرمز قانون است و همه باید بر اساس قوانین به این مهم توجه داشته و قانون را رعایت کنند و بر همین اساس سعی شده است تا خطوط گذرگاه‌های عابر پیاده را که در برخی مسیرها به مرور زمان از بین رفته و یا قبلاً اجرا نشده است را اصلاح و در صورت لزوم و بر اساس طرح ابلاغی اجرا گردد.

اقبالیان در پایان گفت: اجرای طرح‌های ایمن‌سازی، نصب علائم ترافیکی و هشداری تا پایان سال جاری در تمام سطح منطقه صورت خواهدگرفت.