29.2 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

نصب ۳۰ دوربین در میدان ۷۲ تن قم

معاون حمل‌ و نقل و ترافیک شهرداری قم از نصب بیش از 30 دوربین در میدان 72 تن خبر داد و گفت: برای کنترل وضعیت ترافیکی میدان و ساماندهی اتوبوس‌های عبوری 30 دوربین ثبت تخلف و نظارتی در این میدان با اعتباری بیش از یک میلیارد تومان نصب می‌شود.

به گزارش شهرنیوز، عباس ذاکریان در جلسه کمیته فنی شورای ترافیک استان قم با اشاره به اهمیت ساماندهی وضعیت ترافیکی ۷۲ تن، اظهار داشت: یکی از دغدغه‌های شهرداری، ساماندهی وضعیت ترافیک میدان ۷۲تن به‌ عنوان یکی از مهم‌ترین ورودی‌های شهر قم است.

معاون حمل‌ و نقل و ترافیک شهرداری قم از برگزاری جلسات کارشناسی در فرمانداری قم خبر داد و افزود: بیش از یک سال طرح‌های ارائه‌ شده برای ساماندهی ۷۲ تن در فرمانداری قم با حضور کارشناسان مورد بررسی قرار گرفته است.

ذاکریان یکی از علل آشفتگی ۷۲ تن را ورود اتوبوس‌های بین‌ راهی دانست و تصریح کرد: باید انتقال مسافران به تهران در پایانه ساماندهی شده و برنامه‌های جامعی برای این چالش تدوین‌ شده است.

وی از نصب بیش از ۳۰ دوربین در میدان ۷۲ تن خبر داد و گفت: برای کنترل وضعیت ترافیکی میدان و ساماندهی اتوبوس‌های عبوری ۳۰ دوربین ثبت تخلف و نظارتی در این میدان با اعتباری بیش از یک میلیارد تومان نصب می‌شود.

معاون حمل‌ و نقل و ترافیک شهرداری قم، ساماندهی مغازه‌های سوهانی این منطقه را نیز مورد بررسی قرار داد و خاطرنشان کرد: ساخت سکوها برای ساماندهی اتوبوس‌ها بیش از ۵۰۰ میلیون تومان هزینه داشته و به‌ زودی مغازه‌ها نیز ساماندهی می‌شود.

ذاکریان ساماندهی ورودی‌های شهر قم را یکی از برنامه‌های معاونت حمل‌ و نقل و ترافیک اعلام و تأکید کرد: چالش‌های زیادی برای ساماندهی ورودی‌های شهر قم وجود دارد که با توجه به مطالعات جامع ترافیک شهر و انجام مطالعات دقیق کارشناسی به این موضوعات رسیدگی می‌شود.