29.1 C
شهر مقدس قم
۲۵ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

نشتی و انفجار لوله گاز موجب تخریب چند مغازه در قم شد

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم گفت: نشتی گاز و انفجار ناشی از آن موجب تخریب چند مغازه در منطقه جمکران قم شد.

حمید کریمی با اعلام این خبر بیان کرد:  پیمانکار یک شرکت در حال حفاری با بیل مکانیکی بوده و اطلاعی از لوله های گازی که زیر زمین قرار گرفته بوده،‌ نداشته است که در اثر برخورد شاخک‌های بیل مکانیکی به لوله گازی که زیر زمین قرار داشته متاسفانه نشتی ایجاد می‌شود.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم افزود: نشتی گاز از لایه های زیر زمین به داخل مغازه تعمیرات تلفن همراه می‌رسد که یک منبع شعله دار در آنجا قرار داشته که موجب انفجار و تخریب برخی از بخش‌های این مغازه و مغازه های اطراف آن می‌شود.

کریمی با اشاره به این که تیم های آتش نشانی به سرعت خود را به منطقه رسانده و کار اطفاء و ایمن سازی محل را در کوتاه ترین زمان انجام می‌دهند،‌ افزود: همکاران بنده در محل دو مصدوم را مشاهده می‌کنند و اینکه تعداد مصدومان در برخی کانال‌ها چهار تن ذکر شده است را باید به طور دقیق از اورژانس قم جویا شد.

وی گفت:‌ در این عملیات اطفاء حریق،‌ برای ایمن سازی محل انفجار دو دستگاه خودرو عملیاتی با ۶ آتش نشان از ایستگاه شماره ۱۲ آتش نشانی قم به منطقه اعزام شده است.

در حال حاضر به ازای هر ۵۰ هزار تن از شهروندان قمی یک ایستگاه آتش نشانی در شهر مشغول به فعالیت است و هم‌اکنون ۲۴ ایستگاه آتش نشانی به مردم قم خدمت‌رسانی می‌کنند.