36.4 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

شهرداری قم مبلغی از وجوه اخذ جریمه های رانندگی دریافت نکرده است

مدیر کل تشخیص و وصول درآمد شهرداری قم با اشاره به اینکه وجوه حاصل از اخذ جریمه های تخلفات رانندگی در درون شهرها به نیروی انتظامی و شهرداری ها و دهیاری ها اختصاص می یابد، گفت: از این مبالغ تقریبا وجهی به شهرداری داده نمی شود.

علی اصغر جدی در خصوص انتقاد مردمی که چرا مردم باید هزینه کوتاهی شهرداری را پرداخت کنند، اظهار کرد: مطابق ماده ۲۳ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی مصوب ۱۳۸۹ وجوه حاصل از اخذ جریمه های تخلفات رانندگی در سراسر کشور به حساب درآمدی عمومی کشور نزد خزانه دارایی کل واریز می شود.

مدیر کل تشخیص و وصول درآمد شهرداری قم ادامه داد: این مبلغ در درون شهرها به نیروی انتظامی و شهرداری ها و دهیاری ها اختصاص می یابد و در متن قانون نحوه هزینه کرد آن برای خط کشی معابر، تهیه و نصب علائم راهنمایی و رانندگی، احداث پل های عابر پیاده و اصلاح هندسی معابر درج شده است.

جدی گفت: از مبالغ وصولی جریمه های رانندگی مبلغ بسیار ناچیزی (نزدیک به صفر) به شهرداری اختصاص یافته و تقریبا وجهی به شهرداری داده نمی شود که از سال ۱۳۹۴ مکررا از سازمان برنامه بودجه کشور موضوع پیگیری شده و حتی با نمایندگان مردم قم در مجلس شورای اسلامی نیز در این باره مکاتبه شده است.

وی با تاکید بر اینکه تاکنون شهرداری موفق به دریافت اعتبار فوق نشده است، خاطرنشان کرد: ولی با تمهیداتی که در لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ سنجیده شده در نظر است از محل سایر درآمدهای شهرداری اعتبار لازم برای تملک و ساخت پارکینگ لحاظ شود.