31.9 C
شهر مقدس قم
۲۴ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار ستاد

برگزاری اولین نشست مسئولین بسیج شهرداری های مراکز استان ها و شهرهای بالای دویست هزار نفر جمعیت

اولین نشست مسئولین بسیج شهرداری های مراکز استان ها و شهرهای بالای دویست هزار نفر جمعیت برگزار شد.

اولین نشست مسئولین بسیج شهرداری های مراکز استان ها و شهرهای بالای دویست هزار نفر جمعیت با حضور دکتر جمالی نژاد معاون  عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور و رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور،  دکتر ذوالفقاری معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور و  روحی مسئول بسیج سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور با رویکرد نقش بسیج در تقویت مدیریت شهری از سوی بسیج سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور در این سازمان برگزار شد.

 در این نشست روحی مسئول بسیج سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، دکتر جمالی نژاد معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور و رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، سرهنگ پاسدار زهرایی رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور، سرهنگ پاسدار فصیح مسئول بسیج کارمندان کشور، دکتر ذولفقاری معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور و دکتر زارعی کارشناس مسائل سیاسی منطقه سخنرانی نمودند.

مهدی جمالی نژاد در این نشست: گفت با بیان اینکه شهرداری ها در حال انجام بیش از ۳۰۰ وظیفه هستند و هیچ سازمانی نظیر شهرداری از لحاظ خدمت رسانی شبانه روزی به مردم وجود ندارد، گفت: برنامه ریزی برای تکریم بیشتر شهروندان در شهرداری و تسهیل و تسریع امور آنها و همچنین ارتقای جایگاه شهرداریها در افکار عمومی باید از اولویت‌های اصلی بسیج شهرداری ها باشد.

وی با بیان اینکه بسیج یک گفتمان و فرهنگ است که رویکرد تعالی بخشی و جریان‌سازی دارد، تصریح کرد: در گام دوم انقلاب باید شاهد استمرار فعالیتهای بسیجی در عرصه تلاش برای عمران و آبادانی شهرها مبتنی بر محوریت اقتصاد مقاومتی باشیم و انتظار می رود بسیج شهرداری ها در این عرصه ها در کنار سایر بخش ها،‌ با برنامه، موثر و هدفمند حرکت نمایند و با ترویج الگوهای جهادی برای برطرف ساختن محرومیتها، پیشنهادهای عملی ارایه دهند.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور در بخش دیگری از سخنانش با مهم شمردن تجهیز بسیج به قدرت گفتمانی گفت: برای قوی تر شدن بایستی با تجهیز به روحیه انقلابی، علم، دانش، امیدآفرینی، کار وتلاش خستگی ناپذیر برای رفع محرومیتها و عزم همگانی برای جهش های بزرگ دست به کار شد.

رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور با تاکید بر اینکه بسیجیان شهرداری ها  در هر جا که خدمت می‌کنند، باید برای تقویت کشور تلاش کنند، تصریح کرد: اگر بدنبال یک تحول و جهش از درون شهرداری ها هستیم باید نسبت به کند شدن امور و سرعت نگرفتن برخی فعالیتها حساس باشیم.

جمالی نژاد تصریح کرد: اگر بسیجیان شهرداری ها در عرصه خدمت صادقانه و کار و تلاش؛ یک سردار سلیمانی باشند قطعا با همفکری، همکاری، استقامت، وحدت و انسجام روزافزون؛ شاهد موج آفرینی لازم برای ارتقای کیفی و کمی فعالیتها، افزایش اعتماد عمومی و مشارکت مطلوب مردم در برنامه های مدیریت شهری خواهیم بود.