31.8 C
شهر مقدس قم
۲۵ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

خدمات ایمنی سازمان آتش‌نشانی قم به عامه مردم کاملا رایگان است

معاون خدمات شهری شهرداری قم گفت:‌خدمات ایمنی سازمان آتش‌نشانی قم به عامه مردم کاملا رایگان است اما مساله امداد رسانی به ساختمان‌های بلندمرتبه و استقرار در فضاهای نمایشگاهی با هزینه‌های جانبی همراه است.

سید امیر سامع در یکصد و سی امین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم اظهار داشت: هزینه بهای خدمات سازمان‌های تابعه شهرداری قم نسبت به سال ۹۶ بیش از ۲ برابر افزایش یافته‌است.

وی اضافه کرد: در صورتی که بودجه‌های سازمان‌های شهرداری نسبت به سال ۹۶ سه برابر نشود از حجم خدمات رسانی‌ها کاسته می‌شود.

معاون خدمات شهری شهرداری قم گفت:‌ شورای اسلامی شهر قم باید یارانه ویژه‌ای  برای خدمات عمومی سازمان‌های تابعه شهرداری به خصوص در زمینه سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی پیش بینی کند.

سامع اضافه کرد: واحدهای مسکونی بالای ۴ طبقه باید هزینه‌های خدمات ایمنی را در زمان احداث در قالب‌های تعریف شده پرداخت کنند.

وی افزود: برای جبران بخشی از هزینه‌های این سازمان باید هزینه‌های خدمات ایمنی در ساختمان بیش از ۴ طبقه بهای خدمات در بودجه سال آینده تا ۴۰ درصد افزایش یابد.

معاون خدمات شهری شهرداری قم تصریح کرد: خدمات ایمنی سازمان آتش‌نشانی قم به عامه مردم کاملا رایگان است اما مساله امداد رسانی به ساختمان‌های بلندمرتبه و استقرار در فضاهای نمایشگاهی با هزینه‌های جانبی همراه است.

نصب دکل‌های مخابراتی در واحدهای مسکونی موقت است

سامع با اشاره به هزینه نصب دکل‌های مخابراتی در واحدهای مسکونی، افزود: مباحث ایمنی، بهداشتی و سیمای شهری در نصب این دکل‌ها باید رعایت شود.

وی گفت:‌ نصب دکل‌های مخابراتی در واحدهای مسکونی یک امر موقت بوده و نمی‌توان برای آنها مجوز استقرار دائمی صادر کرد.

معاون خدمات شهری شهرداری قم گفت:‌ برای نصب دکل‌های ماکرو  ۴۰ میلیون ریال، دکل‌های میکرو ۲۰ میلیون ریال و دکل‌های فضای نصب اینترنتی ۱۰ میلیون ریال به صورت ماهانه از اپراتورهای مخابراتی دریافت می‌شود.

سامع با اشاره به بهای خدمات سال ۹۹ سازمان مدیریت پسماند عنوان کرد: تمام افزایش هزینه‌های شهرداری در این بخش کمتر از قیمت واقعی بوده‌ است.

وی گفت: ۲۱ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان در بودجه سال آینده برای سازمان مدیریت پسماند پیش بینی شده‌ است.

معاون خدمات شهری شهرداری قم با اشاره به تعرفه بهای خدمات سال ۹۹ سازمان آرامستانها اظهار کرد: با اتفاقات اخیر در بخش سوخت با عدم افزایش بهای خدمات، امکان همکاری با بخش خصوصی از بین می‌رود.