30.4 C
شهر مقدس قم
۲۲ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شهردار

انتقاد شهردار قم به کم تحرکی در اجرای پروژه تقاطع غیرهمسطح خیابان امام خمینی(ره) و شهید کیوانفر

شهردار قم نسبت به ناهماهنگی ها و موانع در احداث تقاطع غیر همسطح خیابان امام خمینی(ره) و شهید کیوانفر انتقاد کرد.

دکتر سید مرتضی سقائیان نژاد یکشنبه‌شب در جلسه شورای ترافیک  استان قم که با ریاست استاندار قم در سالن امام جواد(ع) برگزار شد، با اشاره به اختلاف‌ نظرهای ایجاد شده در نحوه انحراف اجرای پروژه تقاطع غیر همسطح خیابان امام خمینی(ره) و شهید کیوانفر اظهار داشت: شهرداری قم در رابطه با اجرای طرح شهید کیوانفر به خیابان امام، دیگر پیشنهادی نداشته و کاملا خجالت‌زده مردم است.

وی با ابراز گلایه از مدیران استانی و استانداری افزود: متأسفانه طرحی که تمام مصوبات قانونی آن گرفته‌ شده، هنوز بعد از گذشت ۱۱ ماه اجرایی نشده و در مرحله کارشناسی باقی‌مانده و این عدم تصمیم‌گیری مدیران استانی عامل تأخیر در اجرای این پروژه است در حالیکه امروز این طرح باید به بهره‌برداری می‌رسید.

سقاییان نژاد ادامه داد: پروژه‌ای که ۱۱ ماه پیش تامین اعتبار و پیمانکار آن مشخص‌ شده، متوقف مانده و امروز با بودجه سال گذشته و افزایش قیمت‌ها، این طرح دیگر با اعتبارات پیش‌بینی‌شده ابتدای سال، قابل اجرا نیست و با گذشت یک سال همچنان در مرحله کارشناسی قرار دارد  و تنها سبب خدشه‌دار شدن کارنامه شهرداری قم در اجرای پروژه شده است.البته با مطرح‌شدن این طرح و اختلاف‌نظرها در مطبوعات، مردم باید قضاوت کنند.

 وی کمیسیون ماده ۵ را در اجرای تقاطع غیر همسطح امام خمینی(ره) و خیابان شهید کیوانفر را فاقد جایگاه قانونی دانست و خاطرنشان کرد:  پیشنهاد می‌شود مسئولان استانداری وقت خود را برای این طرح بی‌نتیجه اتلاف نکنند، کمیسیون ماده ۵ در اجرای طرح تقاطع غیر همسطح کیوانفر به خیابان امام(ره) جایگاه قانونی ندارد.

سقاییان نژاد با تأکید بر تصمیم‌گیری بر نحوه اجرای طرح نه اصل طرح بیان کرد: برگزاری این جلسه در صورتی می‌تواند توجیه داشته باشد که بخواهیم بر سر چگونگی اجرای طرح بحث کرده و به نتیجه برسیم وگرنه بهتر است طرح از دستور کار خارج‌ شده و به‌عنوان نمونه‌ای از عدم تصمیم‌گیری مدیران استانی کنار گذاشته شود.

شهردار قم با ذکر این مطلب که در صورتیکه این طرح اجرا شود برای هماهنگی در هدایت ترافیک باید شورای ترافیک مصوبات لازم را تصویب کند، گفت: باید در این خصوص برنامه کاملی وجود داشته باشد.