33.3 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شورا

اجرای تقاطع غیر همسطح خیابان امام خمینی(ره) و شهید کیوانفر از مطالبه‌های مردم قم است ‌

رئیس شورای اسلامی شهر قم گفت: اجرای تقاطع غیرهمسطح امام خمینی(ره) و کیوانفر از مطالبه‌های مردم قم است .

عبدالله جلالی یکشنبه‌شب در جلسه شورای ترافیک  استان که به ریاست استاندار قم در سالن جلسات امام جواد(ع) برگزار شد، با اشاره به اختلاف‌ نظر استانداری و شهرداری قم در اجرای تقاطع غیر همسطح خیابان امام خمینی(ره) و خیابان شهید کیوانفر اظهار داشت: بر طبق نظر شورای حل اختلاف اصل پروژه باید اجرایی شده و نمی‌توانیم درباره آن دوباره تصمیم‌گیری کنیم.

وی طرح ارائه‌شده برای تقاطع را مطابق طرح تفصیلی و طرح جامع ترافیک شهر دانست و افزود: کمیته ترافیک استان تنها بر نحوه اجرای طرح و انحراف ترافیکی و طول زمان اجرای پروژه می‌تواند اعمال‌نظر کند.

رئیس شورای اسلامی شهر قم با گلایه از زمان صرف شده در بررسی طرح در کمیته ترافیک استان تصریح کرد: پروژه‌های پیشنهادی از طرف شهرداری قبل از تصویب نهایی در شورای شهر در کمیسیون‌های تخصصی از نظر مطابقت با طرح تفصیلی و طرح جامع ترافیکی مورد بررسی قرار می‌گیرند.

وی مطالعات مشاوران را نیز بر مبنای طرح تفصیلی و طرح جامع ترافیکی دانست و ادامه داد: این طرح با وجود گذراندن تمام مراحل قانونی و رأی نهایی شورای حل اختلاف هنوز اجرایی نشده و با عدم همکاری مدیران استانی روبه‌رو شده است.

جلالی با تأکید بر توجه به مطالبات مردمی در اجرای این پروژه خاطرنشان کرد: توقع شورای اسلامی شهر قم و شهرداری قم از کمیته ترافیک استان تصویب انحراف ترافیک این پروژه و تسریع در عملیاتی شدن آن است.

وی تکرار ارائه بحث‌های کارشناسی را بعد از گذشت یک سال هدر رفت بیت‌المال و وقت مدیران عنوان و بیان کرد: زمانی که یک طرح تصویب شورای اسلامی شهر و تصویب کمیته ترافیک استان و در نهایت رأی شورای حل اختلاف بر اجرایی شدن آن را دارد باید وارد فاز عملیاتی شود.