38.1 C
شهر مقدس قم
۲۳ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار منطقه 6

مانور ساعت صفر، محکی برای سنجش آمادگی دستگاه های اجرایی در راستای شناسایی نقاط ضعف و قوت ستاد بحران است

شهردار منطقه و رئیس ستاد مدیریت بحران منطقه شش با اشاره به برگزاری مانور دور میزی مدیریت بحران بیان داشت:  مانور ساعت صفر، محكی برای سنجش آمادگی دستگاه های اجرایی در راستای شناسایی نقاط ضعف و قوت ستاد بحران است.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه شش، علی حاتمی فرد شهردار منطقه و رئیس ستاد مدیریت بحران منطقه شش با اشاره به برگزاری مانور دور میزی مدیریت بحران بیان داشت:  مانور ساعت صفر، محکی برای سنجش آمادگی دستگاه های اجرایی در راستای شناسایی نقاط ضعف و قوت ستاد بحران است.
حاتمی فرد بیان داشت : این منطقه یکی از مناطق پر تراکم با درصد بالای بافت فرسوده و سکونت گاه های غیر رسمی با کمبود زیر ساخت های شهری و پروژه در حال احداث مترو که مشکلاتی را برای مدیریت شهری در انجام واکنش های سریع در برابر حوادث پیش بینی نشده دارد که آشنایی با ظرفیت‌ ها و امکانات موجود به هنگام حوادث احتمالی و مواقع بحرانی در برگزاری مانورها تاثیر بالایی دارد.

وی افزود: ستاد مدیریت بحران شهرداری منطقه شش روز یکشنبه با به صدا در آوردن تلفن های ادارات و مدیران دستگاه های اجرایی یک تمرین دور میزی بر اساس یک سناریوی پیش فرض را بدون اطلاع قبلی اجرا کرد.
علی اکبر رحیمی دبیر و جانشین دوم شهردار در ستاد مدیریت بحران شهرداری قم نیز در حاشیه برگزاری مانور ساعت صفر منطقه شش بیان داشت : ضمن تشکر از دستگاه هایی که طی واکنشی سریع خود را به محل اجرای مانور رساندند، هدف از برگزاری مانور را ارزیابی میزان آمادگی مجموعه شهرداری در مقابله با حوادث و سوانح طبیعی دانست .

رحیمی افزود: این مانور یک کار گروهی بوده و با مشارکت سایر سازمان های عضو شورای هماهنگی مدیریت بحران برگزار می شود و توجه ویژه به تعاملات ارگان های عضو ستاد مدیریت بحران ، شناسایی و استفاده بهینه از پتانسیل مجموعه مدیریت شهری و ارگان ها گام موثری برای مقابله با هرگونه بحران می باشد.