29.1 C
شهر مقدس قم
۲۵ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ترافیک

اجرای خطوط لرزاننده در ۱۰ نقطه حادثه خیز در شهر قم

مدیر عامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم از اجرای خطوط لرزاننده در ده نقطه از سطح شهر به منظور آرام‌سازی ترافیک و با تصویب کمیته فنی و اجرایی شورای ترافیک استان خبر داد.

به گزارش شهرنیوز، مدیر عامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم گفت: ‌ به منظور آرام‌سازی ترافیک در ده نقطه از سطح شهر که به تصویب کمیته فنی و اجرایی شورای ترافیک رسید خطوط اکستروژن (لرزاننده) اجرا شد.
علی نیک با اشاره به اهداف و مزایای اجرای این خطوط گفت: به منظور آرام‌سازی تردد شهروندان در معابری که میانگین سرعت بالایی داشتند، سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم اقدام به اجرای خطوط لرزاننده (اکستروژن) نمود تا با هشدار به رانندگان باعث کاهش سرعت در این معابر شود.
وی خاطرنشان کرد: یکی از دلایل اصلی تصادفات در معابر شهری تجاوز رانندگان از سرعت مجاز می‌باشد که عموماٌ منجر به برخورد، سانحه و در نتیجه ایراد صدمه به شهروندان می‌شود که این سازمان به عنوان یکی از متولیان ترافیک شهری آرام‌سازی معابر را به عنوان یکی از وظایف و مأموریت‌ها خود دنبال می‌کند.
مدیر عامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم عنوان داشت: آرام‌سازی معابر شهری به روش‌های متفاوتی از جمله نصب چراغ، تابلو، سرعت‌کاه و غیره امکان‌پذیر است و یکی از بهترین این روش‌ها اجرای خطوط لرزاننده است که با ایجاد صدا و لرزش در خودرو به راننده هشدار می‌دهد تا از سرعت خود کاسته و آرام‌تر حرکت نماید.
نیک همچنین با اشاره به استفاده از تکنولوژی‌های روز در اجرای پروژه‌های ترافیکی گفت: در سازمان حمل و نقل و ترافیک با بسیج کلیه امکانات موجود و استفاده از علم روز در زمینه ترافیک تمام تلاش خود را در جهت افزایش ایمنی معابر و شهروندان به کار گرفته می‌شود.
وی عنوان داشت:‌ اجرای خطوط لرزاننده در ده نقطه شهر با اعتباری بیش از ۲ میلیارد و پانصد میلیون ریال اجرا شده است.