29.2 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان فرهنگی

میزبانی قم از سومین رنکینگ قهرمانی دارت/قهرمانان دارت در قم به رقابت پرداختند

مسابقات سومین رنکینگ قهرمانی دارت کشور به میزبانی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قم برای نخستین بار در این شهر برگزار شد.

به گزارش شهرنیوز، دارت یکی از ورزش‌هایی است که در عین اینکه ساده و کم‌هزینه می‌توان آن را انجام داد، فضای کمی هم اشغال می‌کند و به صورت جمعی هم قابل انجام است. در سال‌های اخیر این ورزش در دنیا توسعه بسیار زیادی یافته و در کشور ما هم به سبب ویژگی‌های این ورزش شاهد توسعه قابل توجه آن بوده‌ایم به حدی که در بسیاری از منازل نیز ابزار این ورزش پیدا می‌شود.
همین گستردگی ورزش دارت به تقویت جلوه قهرمانی و حرفه‌ای آن نیز افزوده است و در سال مسابقات متعدد محلی، منطقه‌ای، استانی، ملی و بین‌المللی برگزار می‌شود.
در همین راستا مسابقات رنکینگ‌ قهرمانی دارت کشور هرساله در سه و پنج مرحله برگزار شده و برترین‌های این رشته در رده‌های مختلف بزرگسالان و جوانان و زنان و مردان مشخص می‌شوند.
امسال برای نخستین بار سومین مرحله مسابقات رنکینگ‌ قهرمانی دارت کشور با میزبانی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری و مشارکت انجمن دارت کشور در استان قم با عنوان یادبود سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی برگزار شد.
این مسابقات طی دو روز پنج شنبه و جمعه ۲۶ و ۲۷ دی‌ماه به میزبانی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری در سالن شهدای شهرداری قم برگزار و برگزیدگان آن در پایان مسابقات معرفی شدند.


ابوالقاسم مقیمی با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای برگزاری این مسابقات اظهار کرد: این مسابقات با حمایت و پشتیبانی سازمان فرهنگی و همکاری انجمن دارت کشور با عنوان یادبود سردار سلیمانی برگزار شده است.
وی هدف از برگزاری این مسابقات را حمایت از توسعه ورزش حرفه‌ای و قهرمانی ذکر کرد و افزود: در سال‌های گذشته با عناوین مختلف مسابقات ورزشی و المپیادهای محله‌ای، منطقه‌ای و شهری برگزار شده و در سطح ملی هم میزبان مسابقات مختلفی بوده‌ایم.
مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قم گفت: در راستای میزبانی از مسابقات سومین رنکینگ‌ قهرمانی دارت کشور امور تبلیغات، میزبانی، سالن برگزاری و تقدیر از برترین‌ها بر عهده سازمان فرهنگی ورزشی بوده است.
مسابقات رنکینگ‌ قهرمانی دارت کشور در بخش‌های زنان، مردان، دختران و پسران با حضور ۱۶۲ شرکت کننده از ۲۰ استان کشور از صبح پنج شنبه در سالن شهرداری قم آغاز شده و ورزشکاران در دو نوبت صبح و عصر به رقابت با یکدیگر پرداختند.
در این دوره مسابقات قهرمانان و نایب قهرمانان مسابقات جهانی و بازیکنان تیم ملی دارت کشور نیز حضور داشته و با دیگر شرکت‌کنندگان به رقابت پرداختند.
در بخش زنان و دختران این مسابقات قریب به ۶۰ نفر و در بخش مردان و پسران هم حدود ۱۰۰ نفر شرکت کرده و در پایان مسابقات نفرات برتر معرفی شدند.
در پایان این مسابقات زهرا رجبی از خراسان جنوبی در بخش بانوان اول شد. این ورزشکار در دیدار نهایی با حساب ۴ بر صفر فاطمه صادقی از استان مرکزی را مغلوب کرد و صاحب عنوان نخست این مسابقات شد. همچنین آسیه ملکی از خراسان جنوبی و شهلا رواجی از اردبیل مشترکا در جایگاه سوم ایستادند. رقابتهای بخش بانوان بزرگسال با شرکت ۴۳ دارتر از سراسر کشور برگزار شد.
در بخش دختران نیز فاطمه کریمی از فولاد مبارکه سپاهان اصفهان قهرمان شد. فاطمه کریمی در دیدار فینال با حساب ۴ بر یک آتنا بیگمی از خراسان جنوبی را شکست داد و به عنوان نخست دست یافت. همچنین مبینا مظهری از باشگاه ناوک بهمن تهران و زهرا رمضانی از خراسان رضوی مشترکا سوم شدند.


سومین مرحله مسابقات دارت رنکینگ کشوری در بخش جوانان پسر هم با قهرمانی ایلیا خوشنودی از فارس به پایان رسید. ایلیا خوشنودی عضو تیم ملی جوانان در مسابقات جهانی کوبه ژاپن در دیدار فینال با حساب ۴ بر یک مهرداد سیفی نایب قهرمان جهان از تهران را مغلوب کرد و به عنوان قهرمانی رسید. همچنین علی ملکی از باشگاه ناوک بهمن تهران و محمدحسین رجبی از باشگاه دارت “چشم عقاب انزلی” مشترکا در جایگاه سوم ایستادند. رقابتهای بخش جوانان پسر با شرکت ۲۰ دارتر از سراسر کشور برگزار شد.
بخش مردان این مسابقات هم با قهرمانی علیرضا‌ ایزدی از باشگاه اندیشه سبز خزر به پایان رسید. علیرضا ایزدی در دیدار فینال با حساب ۴ بر یک محمدرضا ناظریه از شهرداری گرمسار را مغلوب کرد و قهرمان شد. همچنین محمود هارونی از باشگاه فولاد مبارکه سپاهان و ایلیا خوشنودی از فارس مشترکا سوم شدند. رقابتهای بخش مردان با شرکت ۸۷ دارتر از سراسر کشور برگزار شد.
در اختتامیه این مسابقات که با حضور رئیس انجمن دارت کشور و مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قم برگزار شد از برترین‌های این مسابقات تقدیر به عمل آمد.