29.1 C
شهر مقدس قم
۲۵ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار منطقه 2

صدور بیش از ۳ هزار اخطار فاضلاب خانگی در منطقه دو

شهردار منطقه دو قم از صدور بیش از 3 هزار اخطار فاضلاب خانگی در منطقه دو خبر داد.

به گزارش شهرنیوز، رضا رحیمی با بیان اینکه جمعیت کل خانوارهای ساکن در منطقه دو قم بیش از ۵۴ هزار خانوار است، اظهار کرد: مساحت خالص معابر و شوارع این منطقه بیش از یک میلیون و ۹۴۰ هزار مترمربع و مساحت معابر اصلی منطقه هم حدود یک میلیون و ۴۱۲ مترمربع است.
شهردار منطقه دو قم با اشاره به اقدامات صورت‌گرفته در حوزه خدمات‌شهری در این منطقه اظهار کرد: با توجه به وسعت منطقه و جمعیت بالای آن پیمانی در راستای تامین نظافت و امور خدمات شهری منطقه منعقد شده است.
وی با تاکید بر اینکه هزینه نظافت شهری در منطقه به ازای هر مترمربع هرساله افزایش می یابد، افزود: روزانه بیش از ۱۲۰ تن پسماند از سطح این منطقه جمع‌آوری می‌شود.
رحیمی یکی از مشکلات این منطقه را بحث فاضلاب دانست و گفت: تاکنون ۳ هزار و ۳۲۰ اخطاریه مرحله اول و دوم فاضلاب برای ساکنین منطقه صادر شده و به بیش از ۵ هزار نفر نیز آموزش‌های مرتبط با فاضلاب خانگی داده شده است.
وی با بیان اینکه ۱۱۸ هزار متر نهر در منطقه دو وجود دارد، گفت: ۱۲۴ نیروی پاکبان در شب، ۱۰ نیرو پاکبان در روز، ۲۸ پیک بهداشت در شب، ۷ پیک بهداشت در روز، ۶ سرکارگر، ۲ نیروی اداری و ۳ نیروی شستشوی امور مرتبط با نظافت منطقه را انجام می‌دهند.