34.7 C
شهر مقدس قم
۲۳ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار منطقه 6

رفع گره های ترافیکی منطقه شش و تسهیل در عبور و مرور شهری

شهردار منطقه شش از رفع گره های ترافیکی و تسهیل در عبور و مرور شهری در سطح این منطقه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه شش، علی حاتمی فرد شهردار منطقه شش گفت: اصلاح و بازگشایی معابر و تقاطعات شهری پر تردد مانند چهار راه شهدای زند،بلوار حضرت معصومه(س)، بلوار شهید صیاد شیرازی، تقاطع معصومیه و خیابان شهیدان هوشنگی که بار ترافیکی بیشتری را در منطقه شش داشته‌اند در دستور کار قرار گرفته است.
وی با اشاره به حجم بالای جمعیت و رشد سفرهای درون شهری در مسیرهای شریانی محدوده منطقه شش گفت: لزوم بهبود زیر ساخت های شهری و ارتقاء ایمنی، تسهیل در روان سازی ترافیک از مسائلی است که در دستور کار قرار دارد.
شهردار منطقه شش ادامه داد: یکی از مطالبات شهروندان بازگشایی گره های ترافیکی و تردد آسان است که تمام اهتمام این مجموعه برای رفع گره‌های ترافیکی در محدوده منطقه خواهد بود.
وی افزود : یکی از راهکارهای روان سازی ترافیک، بالابردن سطح ایمنی و اصلاح نقاط حادثه خیز اجرا و اصلاح طرح های هندسی در معابر شهری است که امروزه بیش از پیش نیاز به اجرای اینگونه طرح ها احساس می شود.
حاتمی فرد بیان داشت : با توجه به ترافیک در خیابان امامزاده ابراهیم(ع) محدوده چهار راه شهدای زند، احداث راستگرد های این تقاطع در دستور کار قرار گرفته که این طرح هم اکنون ورودی بلوار ۱۷ شهریور از سمت خیابان امامزاده ابراهیم(ع) به پایان رسیده و خروجی بلوار ۱۷ شهریور به سمت خیابان امامزاده ابراهیم(ع) نیاز به تملک دارد و در دست اقدام است و به زودی عملیات عمرانی آن به پایان خواهد رسید .
شهردار منطقه شش با اشاره به اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون اقداماتی در محدوده منطقه درباره ساماندهی ترافیک و کاهش تصادفات انجام شده است، گفت : می‌توان به مواردی از جمله تملک مسجد باب الحوائج (ع) و تعریض بلوار حضرت معصومه (س)، تملک و بازگشایی قلعه مخروبه در خیابان شهیدان هوشنگی،تملک املاک در مسیر بلوار شهید صیاد شیرازی، خط کشی محوری، نصب علائم ترافیکی، مرمت و جانمایی المان‌های ترافیکی و تابلوها و همچنین اصلاح طرح هندسی تقاطع چهارراه شهدای زند، اصلاح هندسی تقاطع معصومیه، تقاطع بلوار حمزه سیدالشهدا (ع) و ساماندهی تقاطع کمربندی امام علی (ع) و بلوار حضرت معصومه (س) در خروجی محور جعفریه که در دست اقدام می باشد، اشاره نمود.