37.1 C
شهر مقدس قم
۲۰ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

استفاده از تکنولوژی‌های روز برای اطلاع‌رسانی به مردم در ایام نوروز

معاون خدمات شهری شهرداری قم بر ضرورت استفاده از تکنولوژی‌های روز برای اطلاع‌رسانی به مردم در ایام نوروز تاکید کرد.

به گزارش شهرنیوز، سید امیر سامع در نخستین جلسه ستاد تسهیلات نوروزی شهرداری قم، با بیان اینکه زمان فعالیت ستاد تسهیلات نوروزی سال ۱۳۹۹ با توجه به همزمانی ایام نوروز و اعیاد شعبانیه یکماهه است، اظهار کرد: به همین خاطر باید برنامه‌ریزی منسجم برای خدمت‌رسانی شایسته به زائرین و همشهریان صورت گیرد.

معاون خدمات شهری شهرداری قم با اشاره به افزایش استفاده از بوستان فدک، امام رضا(ع) و بهره‌برداری قابل توجه از بوستان فدک به عنوان استراحت‌گاه مناسب شهری در ایام نوروز، تصریح کرد: اساساً تسهیلات لازم مطابق سلیقه و خواست مسافرانی که وارد شهر قم شده‎اند و قصد استفاده از امکانات عمومی همچون هتل‌ها، مهمانپذیرها و مسافرخانه‎ها و… را دارند باید فراهم شود.

سامع با اشاره به نقاط قوت و ضعف خدمات‌رسانی نوروزی در سال ۱۳۹۸ گفت: جمع‌آوری بیش از ۹۰۰ تن پسماند در روزهای پایانی، تامین نظافت شهری، نصب قاب‌بنرها در سطح شهر، کاهش آمار متکدیان، معتادیان و کارتن‌خواب‌ها در شهر، کاهش آمار تلفات ناشی از حوادث در شهر به طوری که سال گذشته در ایام نوروز هیچ موردی ناشی از حوادث استراحت‌گاه‌ها و اقامت‌گاه‌ها نداشتیم، حضور همه جانبه مدیران در سطح شهر، افزایش میزان ظرفیت پارکینگ سطح شهر و… از جمله نقاط قوت خدمت رسانی در ستاد نوروزی ۱۳۹۸ بود.

وی ادامه داد: وجود بنرهای متعدد فرهنگی و اطلاع‌رسانی نیروی انتظامی به صورت داربست و ناایمن، ایجاد ترافیک در بلوار زائر و هسته مرکزی شهری، عدم درج شهرهای همجوار در نقشه شهر، کمبود امکانات در برخی استراحت‌گاه‌ها، کمرنگ بودن حضور برخی نمایندگان سایر بخش‌ها در ستاد اطلاع‌رسانی هم از نقاط ضعف خدمت‌رسانی در نوروز امسال بوده است.

معاون خدمات شهری شهرداری قم با اشاره به بازدید از بوستان‌ها و محل‌های اسکان شهری برای بررسی ایمنی و امکانات، اظهار کرد: باید مانوری در حوزه ایمنی برای پارکینگ‌ها و بوستان‌های شهری برگزار شود.

سامع بیان کرد: در روزهای بارندگی مجبوریم در اماکن مسقف مسافران را اسکان دهیم که به حدود ۱۸ نقطه در این خصوص رسیده‌ایم و باید این نقاط به آتش‌نشانی اعلام شود تا ایمنی را تامین کنند.

وی همچنین بر استفاده از تکنولوژی‌های روز برای اطلاع‌رسانی به مردم در ایام نوروز و مناسبت‌های دیگر تاکید کرد.