29.1 C
شهر مقدس قم
۲۵ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

همه رنگ آمیزی‌های معابر قم با طرح و نقشه اجرا می‌شود

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم گفت: از سال گذشته هیچ رنگ آمیزی بدون طرح، الگو و نقشه انجام نشده است.

علی نیک اظهار داشت: قرارداد هفت میلیارد تومانی برای رنگ آمیزی خیابان‌ها با یکی از شرکت‌های معتبر منعقد شده که این عملیات از آذرماه سال گذشته آغاز شد و تا پایان امسال نیز ادامه دارد.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم ادامه داد: این قرارداد شامل رنگ آمیزی محوری، آرم و نقوش معابر است که به صورت گسترده در سطح شهر در حال اجرا است.

نیک تصریح کرد: در قراردادی که سال آینده منعقد خواهیم کرد ماشین آلات و رنگ از شهرداری است و تنها شرکتی را برای اجرای طرح مشخص می‌کنیم.

وی گفت: طی سال‌های گذشته رنگ آمیزی خیابان‌ها و معابر به صورت سنتی انجام می‌شد اما از سال گذشته هیچ رنگ آمیزی بدون طرح، الگو و نقشه انجام نمی‌شود یعنی بر اساس استانداردهای موجود رنگ آمیزی صورت می‌گیرد.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم اظهار داشت: از آنجایی که رنگ آمیزی معابر و خیابان‌ها باید با طرح و الگو انجام شود بنابراین کار به کندی پیش می‌رود اما از ارزش بیشتری برخوردار است.

نیک با بیان اینکه رنگ آمیزی محوری و آرم و نقوش معابر به صورت یکسان در همه مناطق اجرا شده است، افزود: هدف این است که مناطقی که بیشترین مسافر و زائر در آن حضور می‌یابد و نیازمند احتیاط بیشتر رانندگان است در اولویت قرار گیرند، همچنین بار ترافیکی نیز در اولویت قرار دادن معابر مؤثر بوده است.

وی بیان کرد: استانداردهای تعیین شده که با رنگ آمیزی در خیابان‌ها نشان داده می‌شود رفتار ترافیکی راننده را تغییر می‌دهد.