35 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

ناوگان اتوبوسرانی قم از تمام ظرفیتش برای انجام هر چه‌بهتر مراسم تشییع حاج قاسم سلیمانی استفاده کرد

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم گفت: ناوگان اتوبوسرانی قم از تمام ظرفیتش برای انجام هر چه‌بهتر مراسم تشییع حاج قاسم سلیمانی استفاده کرد.

امیر یزدی در شورای حمل‌ و نقل و ترافیک استان که در سالن جلسات معاونت امور عمرانی استانداری برگزار شد، با اشاره به برنامه‌ریزی‌هایی که برای برگزاری هر چه باشکوه‌تر مراسم تشییع سپهبد سلیمانی و هم‌رزمان شهیدش در قم انجام شد، اظهار داشت: سازمان اتوبوس‌رانی در پی برگزاری مراسمی درخور شأن این شهدای عزیز بود.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم تغییر مسیر مراسم تشییع از هسته مرکزی شهر به بلوار پیامبر اعظم(ص) را تصمیمی صحیح و درست ارزیابی و تصریح کرد: اگر از سمت مسجد امام حسن عسکری(ع) این مراسم برگزار می‌شد شاهد بروز مشکلات بیشتری بودیم.

یزدی بیان کرد: سازمان اتوبوسرانی با تمام توان و ظرفیتی که داشت در پی مدیریت انتقال مردم و مسافران از نقاط مختلف شهر به سمت بلوار پیامبر اعظم(ص) بود و سعی کرد این کار به نحو احسن انجام گیرد.

وی ادامه داد: برنامه‌ریزی‌های انجام‌گرفته برای ساعت ۱۴ الی ۱۶ بود، از شهرهای اطراف هم برای حضور در مراسم تشییع و انتقال آن‌ها به مراسم درخواست داشتیم که حتی در نیمه شعبان هم این درخواست‌ها نبود، در نتیجه یکسری اتوبوس به شهرهای اطراف و حومه قم فرستادیم.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم با اشاره به تمهیدات اندیشیده شده برای انتقال شرکت‌کنندگان در مراسم تشییع به مقصد، گفت: تعداد زیادی اتوبوس در پارک‌سوار شمالی مستقر کردیم که این تعداد نسبت به نیمه شعبان و سایر ایام دو یا سه برابر اتوبوس بود.

یزدی بسیج کلیه اتوبوس‌های بخش خصوصی و دولتی برای مراسم تشییع را مورد اشاره قرار داد و عنوان کرد: با توجه به تأخیر به وجود آمده در تشییع پیکر این عزیزان، از ساعت ۱۵ و ۳۰ دقیقه مجبور شدیم که از دپوی خود استفاده کنیم چراکه موجی برای برگشت به سمت پایانه آل یاسین بود و مجبور به برگرداندن مردم شدیم.

وی افزود: در انتقال شرکت‌کنندگان در مراسم تا ساعت ۲۲ و ۳۰ دقیقه مشکلی نداشتیم و از مسیرها مردم را برمی‌گرداندیم، اما از حدود ده و نیم تا یک ربع به یازده شب با موج شدید جمعیت مواجه شدیم.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم با بیان اینکه ۳۰۰ دستگاه اتوبوس آماده خدمت‌رسانی به مردم بودند، تأکید کرد: این تعداد اتوبوس، امکان جابجایی این حجم از حاضران در مراسم را نداشت.

یزدی با بیان اینکه ناوگان اتوبوسرانی از تمام ظرفیت خود برای  انجام هر چه‌بهتر مراسم تشییع استفاده کرد، یادآور شد: در فکر این بودیم از ناوگان شهرهای دیگر کمک بگیریم اما به دلیل آشنا نبودن رانندگان شهرهای دیگر به مسیرها، ممکن بود مشکل دوچندان شود.

وی بیان داشت: برای نقل و انتقال کلیه شرکت کنندگان در مراسم تشییع سردار سلیمانی در این استان بالغ بر ۲ میلیارد ریال هزینه شد.