36.4 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان پارک‌ها

واگذاری صد درصدی حفظ و نگهداری بیش از ۵ میلیون مترمربع فضای سبز به بخش خصوصی

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم گفت: طی 13 سال گذشته حضور شرکت‌های خصوصی در حفظ و نگهداری فضای سبز از 20 درصد به 100 درصد رسیده که موفقیت قابل‌توجه ای در برون‌سپاری مسئولیت‌ها در این حوزه است.

به گزارش روابط عمومی سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم، پیام جوادیان با اشاره به اهمیت حفظ فضای سبز به‌ عنوان یکی از اولویت‌های سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم اظهار داشت: برای ارتقاء کیفیت حفظ و نگهداری فضای سبز نیازمند ارتباط و همکاری نزدیک با شرکت‌های تحت قرارداد سازمان هستیم.

وی با تأکید بر برگزاری جلسات دوره‌ای با مدیران عامل شرکت‌ها افزود: طی ۱۳ سال گذشته حضور شرکت‌های خصوصی در حفظ و نگهداری فضای سبز از ۲۰ درصد به ۱۰۰ درصد رسیده که موفقیت قابل‌ توجه ای در برون‌سپاری مسئولیت‌ها در این حوزه است.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم مساحت فضای سبز شهر قم را بیش از ۵ میلیون و ۸۰۰ هزار مترمربع اعلام کرد و گفت: نگهداری فضای سبز شهر قم سالانه بیش از ۵۴ میلیارد تومان هزینه داشته که نیازمند مدیریت و دقت در این حوزه را نشان می‌دهد.

وی حساسیت‌های شورای اسلامی شهر قم و شهردار قم را در حوزه نگهداری فضای سبز امری جدی دانست و تصریح کرد: شهرداری قم از نظر دقت در بستن قراردادهایی با بیشترین جزییات و حساسیت بالا جزء معدود شهرداری‌های کشور است.

جوادیان دفترچه پیمان نگهداری سازمان فضای سبز شهرداری قم را بیش از ۱۳۰ صفحه اعلام کرد و افزود: دفترچه پیمان نگهداری سازمان داری ۵ پیوست و ۴۰۰ آیتم در فهرست‌بهای آن بوده که هر سال این دفترچه به‌ روزرسانی می‌شود.

وی ارتباط مستمر بین شرکت‌های طرف قرارداد و سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم را یکی از نکات مثبت در ارتقاء کیفیت نگهداری فضای سبز شهر قم عنوان و خاطرنشان کرد: پیمانکارها همگام با کارشناسان سازمان در رفع مشکلات و به‌ روزرسانی دفترچه همکاری کرده و این مسئله قابل‌ تقدیر است.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم تأکید کرد: هم‌اکنون نظارت بر عرصه‌های فضای سبز نیز به‌ صورت اتوماتیک و در اتوماسیون اداری انجام‌ شده و هرگونه اقدامی به‌صورت رسمی ثبت می‌شود.