28.6 C
شهر مقدس قم
۲۹ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

بهنام صدیقی با کارگاه «تجربه شهر در عکاسی مستند» به قم می‌آید

کارگاه عکاسی «تجربه شهر در عکاسی مستند» با حضور بهنام صدیقی عکاس مستند و مدرس عکاسی روز سه‌شنبه 24 دی ماه 1398 در قم با همکاری شهرداری قم برگزار می‌شود.

کارگاه عکاسی «تجربه شهر در عکاسی مستند» با حضور بهنام صدیقی عکاس مستند و مدرس عکاسی روز سه‌شنبه ۲۴ دی ماه ۱۳۹۸ در قم برگزار می‌شود.

صدیقی در این کارگاه به جواب سوال‌هایی درباره عکاسی مستند شهری می‌پردازاد. سوالاتی از قبیل؛ آیا مواجهه‌ی عکاس مستند با شهر به شکل مستقیم و بدون واسطه میسر است؟ آیا وقتی در شهر قدم می‌زنیم، هم‌زمان آن را تجربه نیز می‌کنیم؟ این تجربه چگونه تجربه‌ای‌ست؟ اساسا چه چیزهایی میان عکاس مستند و تجربه‌ی شهر فاصله می‌اندازد؟ عکاس مستند چگونه می‌تواند بر نیروهای تاثیرگذار بر روند تجربه‌ی شهر آگاه شود و از آن به عنوان زمینه‌ای پیش برنده در کار خود بهره برد؟

در این کارگاه به ضرورت باز تعریف تجربه‌های شخصی در شهر و نسبت آن با رسانه‌ی عکاسی و بازنمایی عکاسانه پرداخته ‌می‌شود و در ادامه با بررسی نمونه ‌آثار بهنام صدیقی، گفتگو پیرامون موضوع کارگاه شکل می‌گیرد.

بهنام صدیقی دانش‌آموخته کارشناسی عکاسی در سال ۱۳۸۷ از پردیس هنرهای زیبا دانشگاه تهران است. از صدیقی دو کتاب با عنوان‌های «اکباتان، غرب تهران» (۱۳۸۸-  نشر ماه ریز-تهران) و «یادآوری» (۱۳۹۳- نشر موتوبوکز-لندن) منتشر شده است.

او تا کنون نمایشگاه‌های متعددی از جمله «تعطیلات» در گالری راه ابریشم تهران (۱۳۹۲) و «یادآوری» در گالری ShowRoom لندن (۱۳۹۳) برگزار کرده‌است.

صدیقی از سال ۱۳۸۸ به تدریس عکاسی در دانشگاه‌ها و موسسه‌های فرهنگی-هنری پرداخته و هم اکنون به عنوان مدرس مدعو با پردیس هنرهای زیبا-دانشگاه تهران و مدرسه عکاسی و سینمایی «رای نو» همکاری می‌کند.

کارگاه عکاسی «تجربه شهر در عکاسی مستند» از جمله سلسله کارگاه‌های فراخوان عکس «قم شهر من» است که توسط حوزه هنری قم و سازمان فرهنگی هنری و ورزشی شهرداری قم برگزار می‌شود.