35.9 C
شهر مقدس قم
۲۵ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

تشکر از حمایت همه جانبه سازمان فرهنگی هنری و ورزشی شهرداری قم از فراخوان نمایشگاه عکس «قم، شهر من»

مسئول خانه عکس حوزه هنری قم در نشست نقد عکس انجمن عکاسان قم به تشریح سیاست و اهداف فراخوان عکس «قم، شهر من» پرداخت.

محمد مهدی بهمنی در تشریح اهداف برگزاری این فراخوان، تصریح کرد: با این فرض که تصویر ارائه شده از شهر قم توسط رسانه‌های جمعی، تصویر کامل و فراگیری از این شهر و مردمش نیست، اقدام به برگزاری این فراخوان شد.

مسئول خانه عکس حوزه هنری قم گفت: محصول نهایی این فراخوان نمایشگاه عکس خواهد بود و آثار منتخب در قم و ان‌شاءلله در دیگر شهرهای ایران به نمایش گذاشته خواهد شد. از طرفی این آمادگی وجود دارد که در صورت بالا بودن کیفیت آثار و امکان انتخاب عکس‌ها به نسبت درستی از هر موضوع، آثار منتخب در قالب یک کتاب منتشر شود.

بهمنی ضمن تشکر از سازمان فرهنگی هنری و ورزشی شهرداری قم برای حمایت همه جانبه از این اتفاق، گفت: خوشبختانه با عوامل سازمان فرهنگی هنری ورزشی به این جمع‌بندی رسیدیم که در این فراخوان و نمایشگاه نهایی آن زشت و زیبای شهر قم به نسبتی درست دیده شود تا هم تصویر درستی از شهر قم ارائه شود، هم نقش فرهنگ‌سازی در میان مخاطبان نمایشگاه و ساکنان شهر داشته‌باشد و هم گزارشی به مسئولین شهری برای برنامه‌ریزی و مدیریت معضلات شهر داده شود. با این رویکرد در این فراخوان به دنبال این هستیم که تصویری امروزی، درست و منصفانه‌ از شهر قم ارائه شود.

مسئول خانه عکس حوزه هنری قم ضمن دعوت از عکاسان شهر قم برای حضوری فعال در این فراخوان، تصریح کرد: امروز با گسترش فضای مجازی هر شهروند تبدیل به یک رسانه شده‌است و دیگر فقط رسانه‌های رسمی نیستند که تصویری از یک شهر یا جغرافیا ارائه می‌هند.

بهمنی خاطر نشان کرد: از آنجا که شهر موضوعات متنوعی را در بر می‌گیرد بسیاری از عکاسان با گرایش‌های مستند اجتماعی، مناظر شهری، پرتره و … می‌توانند در آن شرکت کنند. از شرکت‌کنندگان در این فراخوان تقاضا دارم در ارائه آثار به سر فصل موضوعات فراخوان توجه داشته‌باشند و سعی کنند آثارشان را در موضوعات مختلف انتخاب و ارسال کنند.

وی در بخش دیگری از سخنانش یادآور شد: این فراخوان شامل تصاویر تاریخی نمی‌شود، هر چند در صورت استمرار این اتفاق در دوره‌های آتی حتما بخش عکس‌های تاریخی نیز به بخش‌های فراخوان اضافه خواهد شد.

در بخش دیگری از هفتادمین نشست نقد عکس انجمن عکاسان استان قم، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید سپهبد قاسم سلیمانی آثار عکاسان قم از مراسم تشییع پیکر این شهید سرافراز و هم‌رزمانش در جمع حاضران نمایش داده‌شد.