32.7 C
شهر مقدس قم
۲۵ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار منطقه 6

اصلاح کانال لوله ای انتقال آب های سطحی خیابان امامزاده ابراهیم با اعتباری بالغ بر ۱۵ میلیارد ریال

شهردار منطقه شش قم از اجرای عملیات لوله گذاری خیابان امامزاده ابراهیم جهت دفع آبهای سطحی به طول 290 متر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه شش ، علی حاتمی فرد با اعلام این مطلب اظهار داشت : یکی از مشکلات شهرهای بزرگ در فصول بارندگی آب‌گرفتگی معابر است که موجب اختلال در رفت و آمد شهروندان شده و در مواردی منجر به راه افتادن سیلاب‌های فصلی در شهر می‌شود.
وی افزود: جمع‌آوری آب‌های سطحی به خصوص در فصول بارندگی یکی از ضروریات هر شهری محسوب می‌شود که شهرداری‌ها در رابطه با دفع این گونه آب‌ها، در قالب حفر چاه‌ها و احداث کانال‌هایی در سطح معابر اقدام به هدایت آب‌های سطحی می‌کنند.

شهردار منطقه شش بیان داشت: با توجه به بارندگی های و حجم بالای آب های سطحی منطقه، از چهار راه شهدای زند تا خیابان شهید مطهری، نیاز به این کانال در راستای دفع آب های سطحی و جلوگیری از آبگرفتگی معابر ضروری بود .
حاتمی فر تصریح کرد: در کوتاه ترین زمان ممکن با حفاری طولی به طول ۲۹۰ متر و لوله گذاری با لوله ۱۰۰۰ کاروگیت فاضلابی اجرای عملیات زیرسازی لوله با بتن به ارتفاع ۸۰ سانتی متر ، کانال آبهای سطحی خیابان ۱۷ شهریور را به شبکه اصلی زیرسطحی خیابان امامزاده ابراهیم متصل کرد.
وی خاطرنشان کرد: اقدام فوق، معضل آبگرفتگی تقاطع مزبور را نیز مرتفع کرده و تاثیر بسزایی در روان سازی ترافیک در مواقع بارندگی خواهد داشت.