28.4 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

شهرداری قم برگزار می‌کند: فراخوان عکس “قم، شهر من”

شهرداری قم با مشارکت حوزه هنری استان قم فراخوان عکس "قم، شهرمن" را با هدف جمع‌آوری آثار و تشویق هنرمندان به تهیه تصاویر از فضاهای شهری قم برگزار می‌کند.

به گزارش شهرنیوز، فراخوان عکس “قم، شهر من” با مشارکت سازمان فرهنگی، هنری و ورزشی شهرداری قم و حوزه هنری استان قم به منظور تشویق و ترغیب عکاسان و هنرمندان به ثبت تصاویر در فضاهای شهری برگزار می‌گردد.

در این فراخوان سعی خواهد شد تا با جمع‌آوری آثاری نو در سیمای بصری و تصویری شهر قم، تصویری جدید و بدور از کلیشه‌های موجود و ذهنیت فعلی و همچنین معرفی ظرفیت‌های گوناگون شهر قم پرداخته شود.

محورهای این فراخوان شامل: فضاهای شهری، هویت شهری و فرهنگ شهروندی است که در بخش‌های مختلفی به شرح ذیل برگزار خواهد شد:

  • فضاهای شهری از قبیل؛ فضاهای عمومی تا بناهای شخصی، بافت‌های شهری، محله‌ها، نمای ساختمان‌ها، خیابان‌ها و سازه‌های شهر قم و …
  • هویت شهری: نسبت قم امروز با گذشته شهر، زیست شبانه در شهر قم، مشاغل، اماکن مذهبی و غیر مذهبی، بازارهای روز، آیین‌ها و مراسم‌هایی که مشخصه شهروندان قمی است و …
  • فرهنگ شهروندی: چالش‌های زندگی و سکونت در قم امروز، معضلات شهروندی

شرایط شرکت در این فراخوان شامل موارد ذیل بوده و هر شخص می‌تواند تا سقف ۱۵ تصویر را به دبیرخانه این فراخوان از طریق پست الکترونیک qom.shahreman.pic@gmail.com ارسال نمایند.

  • عکس‌ها می‌بایست موقعیت موجود شهر قم را به نمایش بگذارند.
  • ویرایش عکس تا حدی مجاز است که به سندیت آن خدشه‌ای وارد نشود.
  • عکس‌های ارسالی می‌بایست حداکثر ۵۰۰ کیلوبایت حجم و فرمت Jpeg داشته باشند. پس از داوری آثار و در صورت راهیابی اثر به نمایشگاه، فایل عکس در ابعاد مطلوب برای چاپ مطالبه می‌شود.
  • برگزار کنندگان ارسال‌کننده عکس را صاحب اثر می‌داند و هرگونه مسئولیت در این مورد بر عهده ارسال کننده می‌باشد.
  • عکس باید به نام و نام خانوادگی عکاس و شماره عکس نامگذاری شود.
  • عکاسان می‌بایست به همراه ارسال عکس، شماره تلفن همراه خود را در متن ایمیل ارسالی درج کنند.

مهلت ارسال آثار در این فراخوان ۳۰ دی ماه ۱۳۹۸ خواهد بود و علاوه بر نمایش آثار در نمایشگاه‌های استانی و کشوری، از آثار برتر در هر یک از زمینه‌ها تقدیر به عمل خواهد آمد.

همچنین صدور گواهی حضور در این فراخوان و انتشار آثار در محصولات و تبلیغات فرهنگی در سطح شهر قم با درج نام صاحب اثر  از دیگر امتیازات در نظر گرفته شده برای شرکت‌کنندگان در این فراخوان است.

برگزاری کلاس‌های تئوری و تورهای عملیاتی عکاسی در محیط‌های شهری با حضور اساتید مجرب کشوری از دیگر برنامه‌های جنبی است که برای این فراخوان و افزایش سطح مهارتی و توان هنری عکاسان و هنرمندان در نظر گرفته شده است.