30.3 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان پارک‌ها

دومین پارک بانوان و خانواده منطقه ۶ تا پایان سال به بهره برداری می رسد

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم گفت: منطقه 6 از نظر وسعت و تراکم جمعیت هنوز به استانداردهای ما از نظر سرانه فضای سبز نرسیده و اقدامات لازم در دستور کار قرار گرفته است.

به گزارش روابط عمومی سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم، پیام جوادیان با بیان اهمیت توجه به همه مناطق شهر به‌ صورت یکسان اظهار داشت: عدالت اجتماعی ایجاب می‌کند رسیدگی به مناطق مختلف شهر یکسان بوده و در مواردی نیز مناطق محروم از امکانات در اولویت قرار گیرد.

وی منطقه ۶ را یکی از مناطق مورد توجه سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری برای توسعه فضای سبز دانست و افزود: منطقه ۶ یکی از مناطقی است که از نظر وسعت و تراکم جمعیت هنوز به استانداردهای ما از نظر سرانه فضای سبز نرسیده و اقدامات لازم در دستور کار قرار گرفته است.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم احداث بوستان در این منطقه را یکی از برنامه‌های سازمان دانست و تصریح کرد: کاشت فضای سبز بوستان شاهد با اعتباری بالغ بر ۵۰۰ میلیون تومان انجام‌ شده است و پروژه اجرای سیستم های روشنایی آن به زودی آغاز خواهد شد.

جوادیان با تأکید بر اهمیت ایمن‌سازی بوستان‌های گفت: ایمن‌سازی بوستان‌های منطقه ۶  در دستور کار قرارگ رفته و در حال حاضر دو بوستان نبوت فاز ۲ و بوستان شهریار با اعتباری بالغ‌ بر ۶۰ میلیون تومان انجام‌ شده است.

وی از احداث دومین بوستان بانوان منطقه خبر داد و بیان کرد: طراحی دومین بوستان بانوان منطقه با مساحتی برابر ۳ هزار مترمربع انجام‌ شده و کاشت بیش از نیمی از مساحت بوستان به اتمام رسیده و ۲۳ پایه روشنایی در آن نصب‌ شده است و امیدواریم تا پایان سال به بهره برداری برسد.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم بوستان نبوت فاز۳ با مساحتی برابر ۲۳ هزار مترمربع را نیز در مرحله آماده‌سازی اعلام و خاطرنشان کرد: آماده‌سازی جایگاه‌های بازی و کف‌پوش آن نیز در منطقه ۶ در حال پیگیری است.

وی از خریداری دو مجموعه بازی در بوستان‌های اردیبهشت و انارستان خبر داد و گفت: در سه بوستان شهریار، فاطمیه و بوستان بانوان جدید نیز کفن‌پوش‌ها اجرا شده و مجموعه بازی در آن به‌ زودی نصب می‌شود.

جوادیان ادامه داد: مرمت و احداث فضای بازی بوستان نرگس و بوستان نبوت فاز یک نیز با اعتباری بالغ‌ بر ۳۵۰ میلیون تومان آماده عقد قرارداد بوده و به‌ زودی به بهره‌برداری می‌رسد.

وی اقدامات انجام‌شده جهت لوله‌گذاری برای انتقال آب خام را نیز توضیح داد و تصریح کرد: لوله‌گذاری آب خام در بلوار کشاورز با اعتباری بالغ‌ بر ۱۹۰ میلیون تومان، بوستان صدر با اعتباری برابر ۸۰ میلیون تومان نیز انجام‌شده است.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم ادامه داد: کاشت درختچه‌هایی از قبیل انار و گل محمدی در دو طرف حاشیه بلوار کارگر به اتمام رسیده و بلوار کشاورز و حضرت معصومه (س) در دستور کار بوده و همچنین احداث باغچه طولی در حاشیه حریم راه‌آهن در کنار دیوار بتنی به طول  یک هزار مترمربع آغازشده است.

وی آماده‌سازی ایستگاه پمپاژ چاه بوستان نبوت فاز ۳ و نصب مخزن گالوانیزه ۲۲۰ مترمکعبی در بوستان حافظ را در حال انجام اعلام و خاطرنشان کرد: جدول‌گذاری حاشیه خیابان حضرت معصومه (س) نیز با اعتباری بالغ‌ بر ۲۵۰ میلیون تومان در مرحله عقد قرارداد است.

جوادیان به سازی و راه‌اندازی آب‌نمای بوستان‌ها را در تلطیف هوای منطقه مؤثر دانست و گفت: به سازی و راه‌اندازی آب‌نمای فضای سبز داخل منطقه و بوستان بانوان بااعتباری بالغ‌بر ۳۵ میلیون تومان، مرمت و راه‌اندازی آب‌نماهای بوستان شهریار، آب‌نمای بوستان سلامت و بوستان نرگس بااعتباری بالغ‌بر ۲۰ میلیون تومان نیز در حال اجرا است.