29.1 C
شهر مقدس قم
۲۵ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

مراکز عرضه میوه و مایحتاج عمومی در قم توسعه می‌یابد

مدیرعامل سازمان میادین و میوه و تره‌بار و سامان‌دهی مشاغل شهری شهرداری قم گفت: مراکز عرصه میوه و مایحتاج عمومی مستقر در مناطق مختلف شهر قم توسعه پیدا می‌کند.

علیرضا مظفری اظهار داشت: تسهیل در امر دسترسی شهروندان به مراکز عرضه و فروش کالاهای عمومی و اساسی از اهداف مهم حوزه میادین و تره بار شهرداری قم بوده و در این راستا نیز تاکنون ۱۸ فروشگاه شهروند راه اندازی و فعال شده‌ است.

مدیرعامل سازمان میادین و میوه و تره‌بار و سامان‌دهی مشاغل شهری شهرداری قم همچنین با بیان اینکه توسعه این مراکز برای تامین رفاه و آسایش مردم در دستور کار مدیریت شهری قرار دارد، خاطرنشان کرد: تلاش داریم، تا با همکاری شهرداری مناطق هشت‌گانه قم، تعداد فروشگاه‌های فوق را افزایش دهیم، تا از طریق امکانات دولتی مایحتاج ارزان‌تری در اختیار همگان قرار گیرد.

مظفری با اشاره به دیگر مراکز فروشگاهی و خدماتی تحت نظر شهرداری قم، یادآور شد: با مجوز میادین ۴۸ فروشگاه میوه در قالب طرح ریحان در سطح شهر قم دایر است، و ۱۰ جایگاه سوخت سی.اِن.جی نیز به صورت شبانه روزی خدمت رسانی می کند.

وی همچنین با اشاره به بهره‌برداری از طرح میدان تره‌بار شهید رجایی قم در ۳۰ هکتار و ۲۶۰ غرفه در ابتدای جاده قدیم قم – تهران و در مجاورت گمرک استان، یادآور شد: میدان میوه و تره‌بار شهید مطهری نیز در صورت توافق با خرده فروشان مستقر، تا پایان سال‌جاری و نهایتا تا سال آینده به طور کامل جمع‌آوری خواهد شد.