31.1 C
شهر مقدس قم
۲۳ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار مناطق

لایروبی ۱۰۰۰ مترمکعب انهار و کانال‌های سطح منطقه دو

شهردار منطقه دو قم با اشاره به اجرای پروژه لايروبي كانال‌ها و انهار رو بسته سطح منطقه گفت: این پروژه در سطح معابر منطقه به در حجم هزار مترمکعب انجام شد.

به گزارش شهرنیوز، رضا رحیمی با اشاره به اقدامات پیشگیرانه مقابله با سیلاب‌های شهری در این منطقه، اظهار کرد: یکی از اقداماتی که در این زمینه صورت گرفته احصاء و شناسایی نقاط آب‌گیر در سطح منطقه بود تا بتوانیم با بررسی مسائل و مشکلات و آسیب‌شناسی این نقاط را بهسازی کرده و خطر سیلاب و آب‌گرفتگی معابر را از بین ببریم.

شهردار منطقه دو قم با اشاره به اجرای پروژه لایروبی کانال‌ها و انهار رو بسته سطح منطقه، خاطرنشان کرد: این پروژه در سطح معابر منطقه در حجم هزار مترمکعب انجام شد.

رحیمی همچنین به لایروبی مسیر رودخانه قمرود در محدوده منطقه دو اشاره و تصریح کرد: این پروژه نیز به حجم ۱۲۰۰ مترمکعب صورت گرفت.

وی ادامه داد: لایروبی سپتیک های منطقه به متراژ ۲۰۰ متر مکعب، حفر چاه جذبی از ابتدای سال ۱۳۹۸ به تعداد ۲۰حلقه، خرید یک دستگاه پمپ مکنده آتی سر، پمپ کفکش، شن و ماسه، نمک و… نیز از دیگر اقدامات انجام شده در این زمینه است.

شهردار منطقه دو قم همچنین به پاکسازی انهار روباز سطح منطقه به صورت مستمر اشاره کرد و افزود: اخطاریه‌هایی هم برای املاک مشرف به رودخانه صادر شده که بالغ بر ۴۰ مورد می‌باشد تا ایمن‌سازی در این خصوص را انجام دهند.