35.3 C
شهر مقدس قم
۲۲ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

۱۳۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت برای نوسازی اتوبوس شهری قم اختصاص یافت

معاون حمل‌ و نقل و ترافیک شهرداری قم از تخصیص ۱۳۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت برای نوسازی ناوگان اتوبوسرانی شهر قم خبر داد.

عباس ذاکریان با اشاره به تلاش شهرداری برای نوسازی ناوگان اتوبوسرانی در شهر قم، اظهار داشت: سال گذشته ۱۰۲ دستگاه اتوبوس خریداری و وارد ناوگان شده است.

معاون حمل‌ و نقل و ترافیک شهرداری قم با بیان اینکه ۲۶ دستگاه اتوبوس زرین نیز خریداری‌ شده که تاکنون شش دستگاه از آن تحویل اتوبوسرانی قم شده است، ابراز کرد: مابقی این دستگاه‌ها به مرور در حال افزوده شدن و ارائه خدمت به همشهریان هستند.

ذاکریان با اشاره به عدم‌ حمایت دولت از نوسازی اتوبوسرانی در سال‌های گذشته، تصریح کرد: حدود ۱۰ سال پیش قیمت اتوبوس ۱۰۰ میلیون تومان بود که امروز به حدود دو میلیارد تومان رسیده و دولت نیز در این زمینه در یک دهه اخیر کمکی به شهرداری‌ها و سازمان‌های اتوبوسرانی نکرده است.

وی با تأکید بر اینکه هیچ شهرداری در کشور توانایی تأمین این اتوبوس‌ها با این قیمت را ندارد، اضافه کرد: طرح بازسازی اتوبوس‌های فرسوده توسط شهرداری در دستور کار قرار دارد و ۵۶ دستگاه اتوبوس با هزینه‌هایی بین ۱۵۰ میلیون تومان تا ۳۵۰ میلیون تومان بازسازی خواهد شد.

معاون حمل‌ و نقل و ترافیک شهرداری قم از تخصیص اوراق مشارکت برای خرید اتوبوس برای شهر قم خبر داد و یادآور شد: با پیگیری‌های انجام‌ شده ۱۳۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت برای خریداری اتوبوس برای کلان‌شهر قم اختصاص‌ یافته است که امیدواریم تا پایان سال عملیاتی شود.

ذاکریان با گلایه از کیفیت پایین گازوئیل‌های مصرفی، اذعان کرد: بخش قابل‌ توجهی از آلودگی‌ها در شرایط فعلی مربوط به کیفیت پایین گازوئیل بوده و هرچقدر هم بتوان با فیلترها حجم این آلایندگی را کاهش داد باز هم گازوئیل مصرفی مرغوب نیست.