27.2 C
شهر مقدس قم
۲۲ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شورا

تاثیر عکس در تنویر افکار عمومی جامعه و جهت‌دهی در خدمت کردن مسئولان به مردم

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر قم گفت: عکس می‌تواند تأثیر زیادی در تنویر افکار عمومی جامعه و جهت‌دهی در خدمت کردن مسئولان به مردم داشته باشد.

حسن مالکی‌نژاد در حاشیه رونمایی از پوستر عکس «قم، شهر من»، اظهار داشت: از منظر فردی، یک عکس همه‌ خاطرات زندگی هر شخص را تداعی می‌کند و از اجتماعی نیز عکس‌هایی که در دوره‌های مختلفی از تاریخِ یک شهر، محله یا رویداد خاصی گرفته‌شده، هویت آن شهر و جامعه را برای آیندگان روشن می‌کند.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر قم ادامه داد: الان وقتی مردم و به‌ویژه جوانان عکس‌های دوران دفاع مقدس را می‌بینند، متوجه می‌شود چه صحنه‌ها و ایثار و فداکاری‌هایی از سوی رزمندگان اتفاق افتاده است.

مالکی نژاد یادآور شد: وقتی از معضلات اجتماعی یک شهر تصاویری گرفته می‌شود، می‌تواند در راستای بهتر مدیریت و برنامه‌ریزی کردن یک شهر کمک کند چراکه عکس‌ها گویای خیلی از مشکلات و خیلی از صفت‌ها و ویژگی‌های خوب و بد یک جامعه است.

وی بیان داشت: زمانی که یک فرد عکسی را می‌بیند، می‌گوید افراد در گذشته چه کارهایی کردند و من باید برای درس و عبرت گرفتن از گذشته، هدف مقدس‌تری را برای آینده خود برنامه‌ریزی کنم.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر قم با تأکید بر اینکه عکس در تاریخ ماندگار است، ابراز کرد: عکس می‌تواند برای سال‌های سال و با نسل‌های آینده ارتباط برقرار کند تا آن‌ها و به‌ویژه مدیران بعدی از هویت گذشتگان خود باخبر شوند و برای مدیریت شهر، محله، خانه و محیط کارشان برنامه‌ریزی بهتری داشته باشند.

مالکی نژاد عنوان کرد: به شخصه همیشه در برنامه‌های کاری‌ خود عنوان کردم قبل و بعد از پروژه‌ها را باید عکس گرفت تا ما بگوییم این معضل شهری را دیدیم و چنین نگاهی داشتیم که مشکلات در شأن شهر ما نیست و باید برطرف شود.

وی تصریح کرد: نمونه بارز رسیدگی به مشکلات، کوه خضر نبی است که مردم برای بالا رفتن از آن با مشکلات زیادی مواجه بودند که قول‌هایی برای رفع این معضل را از نظر اجتماعی، فرهنگی و مذهبی رفع دادیم که احتمالاً تا پایان سال بحث دیوارکشی، ایمنی و کف‌سازی برای تسهیل رفت‌وآمد مردم برطرف شود؛ البته این مهم به لطف وجود شهدای گمنام در کوه خضر نبی بوده که ما از آن‌ها درخواست کردیم تا با عنایت‌شان، مشکلات را برطرف کنیم.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر قم ادامه داد: چند وقت پیش تصویری از مشکلات محله نوبهار گرفتم و برای برخی از مسئولان فرستادم و گفتم اینجا یکی از محله‌های قم در سال ۹۸ است و برای قبل از انقلاب نیست؛ به‌محض اینکه مسئولان تصاویر ارسالی را دیدند، فردای آن روز به طور جمعی به این محله رفتند و مشکلات را اصلاح و ساماندهی کردند.

مالکی نژاد تأکید کرد: عکس می‌تواند تأثیر زیادی در تنویر افکار عمومی جامعه و جهت‌دهی در خدمت کردن مسئولان به مردم داشته باشد.