35.9 C
شهر مقدس قم
۲۶ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شورا

وضعیت شهر قم در زمینه بودجه مطلوب تر از شهرهای دیگر است

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و سرمایه گذاری شورای اسلامی شهر قم گفت: شورای اسلامی شهر قم به عنوان امانت دار مردم بر هزینه کرد بودجه نظارت دارد و اهتمام این شورا به حداقل رساندن هزینه‌های جاری در شهر است، البته وضعیت شهر قم در این زمینه مطلوب تر از شهرهای دیگر است.

مجید اخوان با اشاره به رصد بودجه شهرداری قم، اظهار کرد: شورای اسلامی شهر قم به صورت مستمر وضعیت بودجه شهرداری را رصد می‌کند تا انحراف از بودجه به حداقل برسد و اهداف بودجه شهرداری قم محقق شود.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و سرمایه گذاری شورای اسلامی شهر قم ادامه داد: شورای اسلامی شهر قم به عنوان امانت دار مردم بر هزینه کرد بودجه نظارت دارد و اهتمام این شورا به حداقل رساندن هزینه‌های جاری در شهر است، البته وضعیت شهر قم در این زمینه مطلوب تر از شهرهای دیگر است.

اخوان افزود: در بحث نیروی انسانی در شهرداری قم باید به سمت کیفی سازی و چابک سازی رفت، البته باید توجه داشت که شهرداری یک دستگاه خدمت رسان است که به صورت شبانه روزی فعالیت می کند.

وی با اشاره به افزایش هزینه‌های جاری در شهرداری قم، اظهار کرد: در سال جاری هزینه‌های جاری شهرداری در بودجه نسبت به سال گذشته ۲۰ درصد افزایش داشت که این مساله به دلیل افزایش حقوق اجتناب ناپذیر بود، از سوی دیگر هم هزینه اجرای پروژه‌های عمرانی به دلیل افزایش قیمت مصالح و کالاهای مورد نیاز افزایش پیدا کرده است.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و سرمایه گذاری شورای اسلامی شهر قم ادامه داد: شهرداری قم برخی از پروژه‌های عمرانی را مجبور است که به صورت غیرنقدی انجام بدهد و این مساله افزایش هزینه‌ها را به دنبال دارد، در حالی که اگر نقدینگی شهرداری قم بیشتر شود، می‌تواند که با هزینه کمتری پروژه‌های عمرانی را اجرا کند.

اخوان خاطرنشان کرد: با توجه به مشکلات مالی در کشور باید روی بخش خصوصی حساب باز کنیم و به دنبال این هستیم که در این بخش در شهر قم اتفاقات خوبی رخ بدهد.