35.2 C
شهر مقدس قم
۲۱ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

ظرفیت‌های شهر قم باید به زائران معرفی شود

مدیرعامل سازمان فرهنگی، هنری ورزشی شهرداری قم گفت: شهر و مردم قم نیازمند توجه دادن بیشتر نسبت به شاخص‌های هویتی شهر قم هستند و نیاز است تا مردم، شهر قم را بهتر بشناسند و زیبایی‌ها و ظرفیت‌های شهر به قمی‌ها و زائرین حضرت فاطمه معصومه(س) معرفی شود.

ابوالقاسم مقیمی با اشاره به فراخوان عکس «قم، شهر من»، اظهار داشت: شهر و مردم قم نیازمند توجه دادن بیشتر نسبت به شاخص‌های هویتی شهر قم هستند و نیاز است تا مردم، شهر قم را بهتر بشناسند و زیبایی‌ها و ظرفیت‌های شهر به قمی‌ها و زائرین حضرت فاطمه معصومه(س) معرفی شود.

مدیرعامل سازمان فرهنگی، هنری ورزشی شهرداری قم ادامه داد: در راستای ارتقای هویت فرهنگ شهروندی و شهری قم و همچنین احساس تعلق بیشتر شهروندان به شهر قم یا تبدیل شهرنشینان قم(که عمدتاً مهاجر هستند) به یک شهروند، نیازمند هستیم تا برنامه‌هایی را در سطح شهر اجرا کنیم.

مقیمی بیان کرد: یکی از برنامه‌هایی که سازمان فرهنگی هنری شهرداری قم در راستای ارتقای هویت شهری برنامه‌ریزی کرده، شناساندن این هویت‌های ناشناخته به مردم قم است که از ابزارهای متعددی برای این کار استفاده می‌کنیم و ایجاد خانه موزه‌ها، نگار گذر، جشنواره‌های مختلف فرهنگی اجتماعی، جشن‌های نشاط شهروندی و … از این قبیل برنامه‌ها هستند.

وی بابیان اینکه «عکس» یکی از قالب‌های هنری مورد توجه در برنامه‌های ما است، عنوان کرد: فراخوان عکس «قم، شهر من» برگزار شد و شهروندان می‌توانند عکس‌هایی از زیبایی‌های شهر برای معرفیِ بهتر شهر به سایر شهروندان و مسافرین و زائرین بگیرند و به دبیرخانه ارسال کنند.

مدیرعامل سازمان فرهنگی، هنری ورزشی شهرداری قم تصریح کرد: در این فراخوان می‌توان از عارضه‌های مختلفی که در سطح شهر هست و ما به آن واقف و درصدد اصلاح هستیم، عکس‌هایی گرفته شود تا برای تذکر بیشتر و سرعت بخشیدن به تصمیمات مسئولان تأثیرگذار باشد.

مقیمی افزود: شهروندان می‌توانند حتی از آلودگی‌های بصری و مشکلات شهروندی مثل ترافیک، زباله‌های شهر، اِلِمان‌ها و … تصاویری را برای ما گرفته و ارسال کنند تا بتوانیم در اصلاح هرچه بهتر برای فضای عمومی شهر تسریع ببخشیم و در این راستا به شهرداری کمک شود.

وی بابیان اینکه فراخوان عکس «قم، شهر من» دارای دو بخش است، عنوان کرد: در بخش اول، کارگاه‌های ویژه‌ای در نظر گرفته‌شده تا علاقه‌مندان به عکاسیِ شهر در آن شرکت کنند و همچنین تصاویر خود را ارسال کنند تا مورد داوری قرار بگیرد و بهترین عکس‌ها انتخاب و معرفی شود.

مدیرعامل سازمان فرهنگی، هنری ورزشی شهرداری قم تصریح کرد: در بخش دوم، اکران و ارسال عکس‌ها برای مدیران مدیریت شهری انجام خواهد شد که البته سازمان فرهنگی هنری ورزشی شهرداری قم یک سال است برنامه پیوسته‌ی درون‌سازمانی را طراحی کرده است.

مقیمی با بیان اینکه تعامل خوبی با سازمان‌های شهرداری برقرار کردیم، گفت: قصد داریم در ارائه خدمات بهتر این سازمان‌ها به شهروندان کمک کنیم و همچنین در مباحث فرهنگی هنری، خدماتی را به مجموعه‌ی سازمان‌ها و مناطق زیر مجموعه شهرداری ارائه دهیم.

وی عنوان کرد: خروجی‌های جشنواره عکس «قم، شهر من» زیبایی‌ها و نازیبایی‌ها ازجمله آلودگی‌ها و عارضه‌های سطح شهر است که به زیرمجموعه‌های شهرداری منتقل می‌شود.