27.2 C
شهر مقدس قم
۲۲ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

دو پایانه جنوب و شمال در شهر قم احداث می‌شود

مدیرعامل سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری قم گفت: ساخت پایانه جنوب مصوب شده و تنها نیازمند واگذاری زمین هستیم و علاوه بر این کار مطالعاتی ساخت پایانه شمالی نیز آغاز شده است.

رضا پوریافر با اشاره به اینکه از ابتدای امسال تاکنون ۳ هزار سرویس از پایانه‌های استان جابجایی مسافر داشتیم، اظهار داشت: از این تعداد ۲ هزار و ۴۰۰ سرویس به مرز مهران داشتیم که در مجموع ۷۸ هزار زائر به عتبات عالیات اعزام شدند.

مدیرعامل سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری قم ادامه داد: علاوه بر این از ۶ پایانه فعال در شهر قم ۲۱۸ هزار نفر به مشهد مقدس و ۲۱۷ هزار نفر نیز به مرزهای مشترک با کشور عراق جابجایی مسافر داشتیم.

پوریافر بابیان اینکه جلوگیری از ایجاد پایانه‌های محلی یکی دیگر از برنامه‌های این سازمان است، تصریح کرد: برای جلوگیری از این کار گشت‌های بازرسی فعال خواهد شد تا جابجایی مسافر به‌صورت قانونی انجام شود.

وی به ایجاد دو پایانه جدید در استان اشاره کرد و گفت: ساخت پایانه جنوبی مصوب شده و پیگیر واگذاری زمین برای شروع احداث آن هستیم.

مدیرعامل سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری قم ادامه داد: در طرح جامع ترافیک شهری، پایانه شمالی نیز برای شهر در نظر گرفته‌ شده است که کار مطالعات آن شروع‌ شده است.

پوریافر انتقادات صورت گرفته در خصوص وضعیت نامناسب سه‌راه خرمشهر در ورودی شهر قم را درست دانست و ابراز داشت: در ورودی شهر از سمت سلفچگان در سه‌راه خرمشهر نیز زیرساخت‌های لازم انجام‌ شده است که خودروها وارد پایانه شوند اما شورای ترافیک با ورود اتوبوس به این پایانه موافقت نکرده است.

وی مشکلات میدان شهدای ۷۲ تن را مورد توجه قرار داد و گفت: این میدان مشکلات زیادی دارد و مصوب شد که سوهانی‌ها و سایر صنوف از این مکان جمع‌آوری می‌شود.

مدیرعامل سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری قم تصریح کرد: سیمای و منظری که این میدان دارد نیز شایسته قم نیست و باید در این زمینه نیز تصمیم‌گیری‌های لازم صورت بگیرد.