35 C
شهر مقدس قم
۱۹ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

برنامه شهرداری قم برای اصلاح معابر حادثه خیز

معاون حمل‌ و نقل و ترافیک شهرداری قم از انتخاب مشاور برای اصلاح معابر حادثه خیز قم خبر داد و گفت: اصلاح معابر حادثه خیز در دستور کار شهرداری است.

عباس ذاکریان با اشاره به درآمد جرایم رانندگی، اظهار کرد: بر اساس قانون باید درصدی از وصولی‌های جرایم رانندگی به شهرداری‌ها اختصاص یابد و در قم سهم شهرداری از این وصولی‌ها ۴۲ درصد است، اما امسال هیچ پولی از این بابت به شهرداری قم داده نشد، سال گذشته تنها  ۲۰۰ میلیون تومان بابت وصولی جرایم رانندگی به شهرداری قم پرداخت شد.

معاون حمل‌ و نقل و ترافیک شهرداری قم ادامه داد: توسعه هوشمندسازی ترافیک در شهر قم مثل نصب دوربین‌های نظارتی گیر وصول جرایم رانندگی به شهرداری است، در نیمه نخست سال جاری در استان قم، حدود ۳۵ میلیارد تومان از جرایم رانندگی وصول شد که باید سهم شهرداری قم از آن پرداخت شود.

ذاکریان افزود: یک فصل از طرح جامع حمل و نقل شهر قم مربوط به ایمنی حمل و نقل است، برخی از معابر حادثه خیز شهر بر اساس آمار پلیس و شاخص‌های دیگر مشخص شدند، از جمله این معابر می‌توان به محور آیت‌الله بروجردی، خیابان امام خمینی(ره) و برخی از تقاطع‌ها اشاره کرد و برای اصلاح این معابر مشاور انتخاب شده است.

وی با اشاره به عملکرد شورای ترافیک استان قم، اظهار کرد: در این شورا پیشنهاد داده می‌شود که یک معبر نیاز به نصب دوربین، اصلاح هندسی یا سرعت گیر دارد و شورا در خصوص آن تصمیم گیری می‌کند.

ذاکریان خاطرنشان کرد: سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم تفاهم نامه ای را با آموزش و پرورش امضا کرد تا در مدارس، کلاس‌های آموزشی برگزار کند، پویش‌های مردمی در این راستا همچون سه‌شنبه‌های بدون خودرو در قم اجرا شد.