39.8 C
شهر مقدس قم
۲۴ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

۱۰ شکایت مرتبط با افزایش نرخ کرایه در قم

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسی‌رانی شهرداری قم گفت: تاکنون ۱۰ شکایت به هیئت انضباطی ارائه و پیگیری‌های لازم در مورد افزایش قیمت بنزین و نرخ کرایه تاکسی صورت گرفته است.

مرتضی عزتی بیان داشت: با گذشت یک ماه بعد از اجرای اصلاح قیمت بنزین در قم هیچ افزایش نرخ کرایه تاکسی نداشتیم و نحوه فعالیت تاکسی‌ها به طور روزانه رصد و پایش می‌شود و تنها بعضی رانندگان ۱۰ درصد نرخ کرایه خود را افزایش داده‌اند که در این مورد ۱۰ شکایت به هیئت انضباطی ارائه و پیگیری‌های لازم صورت گرفته است.

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسی‌رانی شهرداری قم می‌افزاید: نظارت بازرسین سازمان و گشت‌های نظارتی مضاعف شده است ۶ هزار تاکسی که ۳ هزار راننده آن کمکی هستند در قم فعالیت دارند ولی تخلف آن چنانی در زمینه افزایش نرخ کرایه تاکنون نداشتیم.

وی افزود: تا این لحظه با توجه به این که ۴۰۰ لیتر سهمیه برای تاکسی‌ها اندک است که در حال پیگیری هستیم تا این مشکل به طور ملی حل شود از سوی مسافران و رانندگان هیچ مشکلی گزارش نشده است در حال آنالیز کردن برای افزایش نرخ کرایه برای سال آینده هستیم تا طبق یک کار کارشناسی و آسیب‌شناسی دقیق این امر صورت گیرد.