35.4 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار مناطق

آسفالت کوچه‌های محدوده مجاز شهری منطقه جمکران اصلاح می شود

شهردار منطقه پنج قم گفت: اگر در منطقه جمکران کوچه‌ای آسفالت ندارد یا آسفالت آن دچار مشکل است، مردم آن را گزارش دهند و در صورتی که در محدوده مجاز شهری قرار داشته باشد برای اصلاح آن اقدام می‌کنیم.

علیرضا اقبالیان در مورد مشکلات منطقه جمکران، اظهار کرد: طرح وسیع‌سازی عرض خیابان ورودی منطقه جمکران و اصلاح آسفالت آن در دست پیگیری است، مالکان زمین‌های اطراف این خیابان برای فروش زمین‌هایشان فرا خوانده شده‌اند و تکمیل روند این پروسه بستگی به همکاری مالکان برای واگذاری این زمین‌ها بستگی دارد.

شهردار منطقه پنج قم گفت: آسفالت تعدادی از کوچه‌های این منطقه مدتی قبل اصلاح شد و برای اصلاح بقیه آن‌ها هم در حال تأمین مواد هستیم، اگر کوچه‌ای آسفالت ندارد یا آسفالت آن دچار مشکل است اگر مردم آن را گزارش دهند در صورتی که در محدوده مجاز شهری قرار داشته باشد برای اصلاح آن اقدام می‌کنیم.

اقبالیان از برنامه‌ریزی برای پاکسازی و اصلاح مناظر اطراف خیابان ورودی منطقه جمکران همراه با اجرای طرح وسیع‌سازی این خیابان خبر داد.

وی در پاسخ به درخواست‌های مردمی مبنی بر احداث بوستان، ورزشگاه، کتابخانه و مجموعه‌های فرهنگی در این منطقه عنوان می‌کند: برای احداث این موارد به دنبال زمین‌های مناسب در بافت این منطقه و جذب سرمایه‌گذار برای راه‌اندازی پروژه‌های ساخت این اماکن هستیم.

شهردار منطقه پنج قم از تلاش برای جذب سرمایه‌گذار به منظور تأسیس هتل و مسافرخانه در این منطقه خبر داد و در خصوص حضور سگ‌های ولگرد در معابر منطقه جمکران هم سازمان مدیریت پسماند را مسئول جمع‌آوری آنها ‌دانست که این سازمان بنا بر  درخواست مردم از طریق اطلاع رسانی به سامانه۱۳۷ برای جمع‌آوری سگ‌های این منطقه اقدام می کند.

اقبالیان تصریح می‌کند: ساخت‌ و سازهایی که در کوچه‌های باریک قدیمی انجام می‌شود یکی از نگرانی‌های شهرداری هم هست و بدون اطلاع شهرداری صورت می‌گیرد، به شدت از این ساخت‌ و سازها جلوگیری می‌کنیم و حتی برای تخریب آن‌ها نیز در صورت مطلع شدن اقدام می‌کنیم.