30.4 C
شهر مقدس قم
۲۳ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

نخستین المپیاد ورزشی ثارالله با همکاری شهرداری در قم به‌کار خود پایان داد

نخستین المپیاد ورزشی ثارالله به مدت یک ماه و در ۱۱ رشته با حضور بیش ۱۱۰۰ ورزشکار با شعار «علی باوران و علی یاوران» و با هدف ترویج فرهنگ امر به‌ معروف و‌ نهی از منکر در بین جوانان و جامعه ورزش با همکاری شهرداری در قم برگزار شد.

مراسم اختتامیه نخستین المپیاد ورزشی ثارالله با حضور امیرآبادی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، ذوالنور رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس، مالکی‌نژاد رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر قم، حجت‌الاسلام ولدان رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه قم، منعم مدیرکل ورزش و جوانان استان، سرهنگ جعفری فرمانده ناحیه امام حسین(ع) و فرمانده قرارگاه ثارالله، سرگرد میثم کوهی مسئول تربیت‌بدنی سپاه استان قم، سرهنگ میرجلیلی رئیس تربیت‌بدنی سازمان بسیج کل کشور، مقیمی مدیرعامل سازمان فرهنگی، هنری ورزشی شهرداری قم، روسای هیئت‌های ورزشی استان و بیش از ۳۰۰ نفر از مقام‌آوران ورزشی در سالن بعثت سازمان ملی جوانان برگزار شد.

میثاق‌نامه ثارالله که به امضای ورزشکاران رسیده بود نیز در سالن به نمایش درآمد و در پایان به قهرمانان و دست‌اندرکاران تندیس، لوح و مدال اهدا شد.

نخستین المپیاد ورزشی ثارالله به مدت یک ماه و در ۱۱ رشته با حضور بیش ۱۱۰۰ ورزشکار با شعار «علی باوران و علی یاوران» و با هدف ترویج فرهنگ امر به‌ معروف و‌ نهی از منکر در بین جوانان و جامعه ورزش برگزار شد، این برنامه از مجموعه برنامه‌های گرامیداشت روز قم بود.

مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری ورزشی شهرداری قم در مراسم اختتامیه المپیاد ورزشی ثارالله با بیان اینکه پرداختن به معروف‌های زمین‌مانده در جامعه ضروری است بر لزوم فراگیر شدن امر به‌ معروف و نهی از منکر در تمامی عرصه‌های زندگی شهروندان تأکید کرد.

در ادامه فرمانده قرارگاه ثارالله قم گفت: مردم قم در بسیاری از رویدادهای تأثیرگذار نخستین بوده و برگزاری این المپیاد برای نخستین بار در کشور مورد توجه است و باید به‌صورت الگویی در کشور معرفی شود.

سرهنگ امیر جعفری افزود: ورزش برای سلامت در جامعه و رفتارهای اجتماعی بسیار مهم است و بسیج در سراسر کشور دارای مکان‌های ورزشی و نیز مربیان و مدرسان تخصصی است.

فرمانده قرارگاه ثارالله قم با اشاره به جمله‌ای از شهید ابراهیم هادی، بیان کرد: ورزش اگر برای خدا باشد عبادت است.

رسول منعم مدیرکل ورزش و جوانان استان قم نیز در این مراسم بیان کرد: ورزش می‌تواند حلال مشکلات و معضلات اجتماعی باشد.

وی با اشاره به جایگاه ورزش قم بیان کرد: ورزش استان قم صاحب افتخارات زیادی به‌دست آورده  و صاحب نماینده در المپیک ۲۰۲۰ شده است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان قم تصریح کرد: المپیاد ورزشی ثارالله با شعار «علی باوران و علی یاوران» با هدف احیای امر به‌ معروف و نهی از منکر می‌تواند نویدبخش محیط‌های سالم برای ورزشکاران و خانواده‌ها باشد.

منعم خاطرنشان کرد: باید فرهنگ ایرانی و اسلامی در جامعه گسترش پیدا کند و امیدواریم در سال‌های آینده شاهد تأثیرگذاری این المپیاد در مکان‌های مختلف ورزشی باشیم.

سال گذشته ۵۰۰۰ نفر از نوجوانان، جوانان و بزرگ‌سالان در نخستین دوره این مسابقات شرکت کردند و با تمهیدات صورت گرفته و مشارکت سپاه علی ابن ابیطالب(ع) و کانون‌های فرهنگی هنری مساجد پیش‌بینی می‌شود امسال بیش از ۷۰۰۰ نفر از شهروندان در این المپیاد به رقابت بپردازند.