27.2 C
شهر مقدس قم
۲۲ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
خدمات شهری

حضور ۲۵۰۰ نیروی خدمات شهری و فضای سبز در طرح عملیات زمستانی شهرداری قم

معاون خدمات شهری شهرداری قم در حاشیه مانور آغاز طرح عملیات زمستانی شهرداری قم از آمادگی کامل نیروها و تجهیزات برای خدمات‌رسانی در فصل زمستان خبر داد.

سید امیر سامع با اشاره به برگزاری مانور آغاز طرح عملیات زمستانی شهرداری قم، اظهار داشت: موضوع آمادگی شهرداری و همه دستگاه‌هایی که در طرح زمستانی مسئولیت برای اقدامات پیشگیرانه دارند، هر سال انجام می‌شود و امسال بیشتر از سال‌های قبل تلاش شده تا از ایجاد اختلالات آب‌گرفتگی، سیلاب و یخبندان در سطح شهر جلوگیری شود.
وی افزود: شهرداری به‌ صورت پیوسته برای مشکلاتی که از حوادث طبیعی و انسانی در شهر برای شهروندان در فصل زمستان رخ دهد،‌ آمادگی کسب کرده و امسال هم از پیش، تمامی کارها و اقداماتی که در این حوزه باید انجام شود و هم در حوزه منابع انسانی و شرح وظایفی که باید تعریف شود، اقدامات لازم را صورت داده است.
معاون خدمات شهری شهرداری قم با تصریح بر اینکه در حوزه کانال‌ها، چاه‌های جذبی، امکانات و تجهیزاتی که باید وجود داشته باشد، برنامه‌ریزی‌شده به‌طوری‌که بیش از پنج هزار حلقه چاه جذبی در سطح شهر قم وجود دارد که این‌ها تماماً به‌روز شدند و بیش از ۲۰۰ حلقه چاه تا پایان سال حفر خواهد شد که با صد چاه که از ابتدای سال حفر شده است، به ۳۰۰ حلقه جذبی چاه می‌رسد.
وی ادامه داد: بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ نیروی خدماتی و فضای سبز در بخش‌های مختلف شهرداری درگیر خدمات فصل زمستان هستند و پمپ‌های بزرگ و کوچک با شرایط ویژه برای ساعاتی که نیاز به ارائه خدمات سریع باشد، خریداری‌ شده که امیدواریم زمستان آرامی را سپری کنیم.
سامع با تأکید بر اینکه در بخش دست‌افزارها و لباس‌هایی که باید وجود داشته باشد، خریدهایی را داشتیم، خاطرنشان کرد: با دستگاه‌هایی که در استان و شهر، خدمت رسان هستند، هماهنگی خوبی انجام‌ شده و این مناسبت‌ها و برنامه‌ها باعث افزایش هم‌افزایی و خدمت‌رسانی بیشتر و مناسب‌تر به مردم شهر می‌شود.