33.9 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
خدمات شهری

طرح عملیات زمستانی شهرداری قم آغاز شد

مانور زمستانی و مراسم رونمایی و بهره‌برداری از ماشین‌آلات عمرانی شهری به همت شهرداری قم و با مشارکت دستگاه‌ها و نهادهای استان برگزار شد.

طرح عملیات زمستانی شهرداری قم با حضور سید امیر سامع معاون خدمات شهری شهرداری قم، سید محسن میرهادی مدیرکل نظارت و هماهنگی امور خدمات شهری،‌ سرهنگ حسن میر قیصری سرپرست پلیس راهور فرماندهی انتظامی استان قم و برخی دیگر از مسئولان شهری و استانی با اجرای مانور عملیاتی ماشین‌آلات مکانیزه سبک و سنگین موتوری خدمات شهری با همکاری مناطق هشتگانه شهرداری و سازمان‌های تابعه با محوریت حوزه معاونت خدمات شهری آغاز شد.
مدیرکل نظارت و هماهنگی امور خدمات شهری شهرداری قم در حاشیه این مانور گفت: با هدف آمادگی کامل در فصل زمستان و ایجاد یک شرایط مطلوب و مناسب با همکاری پلیس راهور و پلیس انتظامی و اورژانس و خدمات شهری مناطق ۸ گانه و سازمان‌های تابعه،‌ آ‌غاز طرح زمستانی شهرداری قم را کلید زدیم.
سید محسن میرهادی افزود: نزدیک به ۲۵۰ دستگاه ماشین‌آلات در این طرح زمستانی مشارکت دارند که تمامی ماشین‌آلات اختصاصی مربوط به بخش آب‌گرفتگی‌ها در جهت پیشگیری و آمادگی در سطح مناطق برای پیشگیری بهتر به کار گرفته‌ شده است.
وی بابیان اینکه آماده‌سازی ۲۰۰۰ کیسه نمک و کیسه‌های شن و ۲۷۰ باکس شن و نمک در سطوح شیب‌دار‌ نظر گرفته‌شده است، تصریح کرد: خصوصاً در زیرگذرها و در سطح محلی مخازن شن و نمک را مستقر کردیم تا در دسترس شهروندان عزیز برای استفاده در یخ‌زدگی و برف گرفتگی معابر قرار گیرد.
مدیرکل نظارت و هماهنگی امور خدمات شهری شهرداری قم یادآور شد: جلسات متعددی برای آب‌گرفتگی‌ها با حضور شهرداران مناطق برگزار شده است که با آسیب‌شناسی و شناسایی نقاط آسیب‌پذیر در سطح مناطق،‌ اقدام لازم جهت مرتفع ساختن آن‌ها صورت گرفته است.