35 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

انجام مطالعات کافی جهت اجرای پروژه پیاده‌راه سازی خیابان انقلاب

سرپرست معاونت فنی عمرانی شهرداری قم گفت: هر طرحی ابتدا نیاز به مطالعات کافی و تحلیل ذی نفعان دارد و این اتفاقات از سال گذشته برای پروژه پیاده‌راه سازی خیابان انقلاب افتاده است.

عباس حلوایی‌زاده بیان داشت: در هر طرحی ابتدا نیاز به مطالعات کافی و تحلیل ذی نفعان دارد و این اتفاقات از سال گذشته برای پروژه پیاده‌راه سازی خیابان انقلاب افتاده است.

سرپرست معاونت فنی عمرانی شهرداری قم با اشاره به صحبت‌ها و انتقاداتی که وجود داشت و منجر به برگزاری یک بازدید میدانی از محل اجرای این پروژه شد تا مدیران به توافق برای اجرای طرح برسند، افزود: تأمین پارکینگ موتورسیکلت‌ها و تأمین خودروهای برقی و ایجاد بارانداز برای کسبه از جمله شروط اجرای طرح بود که انجام برای انجام آن‌ها اقدام خواهد شد.

حلوایی زاده با توجه به اینکه برآورد مالی اجرای طرح هفت میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان است، ادامه داد: جابجایی تاسیسات قبل از اجرای پروژه اتفاق افتاده است، جابجایی فاضلاب و شبکه آب در حال انجام است، تأسیسات مخابراتی هم قبلاً انجام شده و جابجایی شبکه برق هم سه میلیارد تومان برآورد شده که تاسیسات توسط شهرداری خریداری شده و اجرا را شرکت برق به عهده می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه پیاده راه ارم هم دو سال پیش همین موقع اجرا شد و زمان مناسبی برای اجرا این طرح بود، افزود: در این پروژه هم اگر همگرایی وجود داشته باشد به زودی عملیات اجرایی انجام خواهد شد.

سرپرست معاونت فنی عمرانی شهرداری قم با توجه به دلیل تعریف نشدن کانال مشترک تاسیسات در این پروژه‌ها، اظهار کرد: بر اساس آیین نامه‌ها و ضوابطی که هر کدام از شرکت‌های زیرساخت دارند، باید برای هر کدام حریم‌هایی پیش‌بینی شود و این حریم‌ها هیچ گاه در کانال مشترک پاسخگو نخواهد بود.

حلوایی‌زاده بیان داشت: پروژه پیاده راه خیابان انقلاب با مصالح و کیفیتی شبیه به خیابان ارم اجرا خواهد شد، سنگ گرانیت به ضخامت ۱۰ سانتی متر و سنگ کوبیک که بهترین کیفیت را داشته و با وجود ترددهای بسیار دچار آسیب نشود.

وی با اشاره به اینکه تمام تمهیدات برای خودروهای اضطراری هم پیش بینی شده تا بتوانند تردد لازم را داشته باشند، گفت: تنها تفاوت عمده‌ای که طرح خیابان انقلاب با ارم دارد این است که پیاده‌روها قرینه است.

سرپرست معاونت فنی عمرانی شهرداری قم با توجه به اینکه حجم اجرای پروژه در خیابان انقلاب بیشتر است، گفت: زمان‌بندی کلی یک ساله است اما تلاش می‌کنیم در مدت ۶ ماه بتوانیم این پروژه را به سرانجام برسانیم.

حلوایی زاده در توضیح نگرانی کسبه برای طولانی شدن اجرای طرح با اشاره به اینکه شهرداری در اجرای پیاده‌راه ارم سابقه موفقی داشته است، اظهار داشت: در آن پروژه عملیات تخریب سه شیفت و شبانه روزی کار شد و برنامه‌ریزی کردیم تا در پروژه این خیابان نیزهمین اتفاق بیافتد.