30.4 C
شهر مقدس قم
۲۲ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

اجرای ۲۴ کیلومتر درختکاری حاشیه معابر در منطقه هشت

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم از اجرای 24 کیلومتر درختکاری حاشیه معابر در منطقه هشت خبر داد.

به گزارش شهرنیوز، پیام جوادیان در جلسه کمیسیون خدمات شهری شهرداری که با حضور معاون خدمات شهری شهرداری قم در منطقه هشت برگزار شد، با اشاره به اقدامات قابل توجهی که در منطقه هشت در حوزه توسعه بوستان‌ها صورت می‌گیرد، اظهار کرد: چند بوستان بزرگ شهری در محلات مختلف منطقه هشت در حال احداث است با وجود اینکه مشکلات مالی زیادی نیز وجود دارد.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم با اشاره به فعالیت‌هایی که در زمینه تامین منابع آبی فضای سبز منطقه هشت صورت گرفته است، افزود: حوزه پردیسان حوزه آب‌داری نیست چراکه لایه‌های نفوذ ناپذیر زیادی دارد و به همین خاطر مدیریت منابع آبی باید از طریق دیگری صورت گیرد که در این زمینه کارهای خوبی انجام شده است.

جوادیان با بیان اینکه ۲۴ کیلومتر درختکاری حاشیه معابر در منطقه هشت انجام شده است، گفت: با این اقدامات تغییر اقلیم مشهود شده و در سال‌های آینده سیما و منظر مطلوبی هم در منطقه ایجاد خواهد شد.

وی بیان کرد: در زمینه توسعه کمربند سبز هم کارهای خوبی در منطقه انجام شده که قابل تقدیر است.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم با اشاره به اینکه جمعیت منطقه هشت ۱۲۶ هزار نفر است، گفت: تعداد بوستان منطقه ۲۵ مورد است و سرانه فضای سبز تفرجگاهی ۲.۶۶ مترمربع و سرانه شهری حدود ۵ مترمربع و سرانه جنگلی ۱۹ مترمربع و سرانه کل هم حدود ۲۵ مترمربع است.

جوادیان با بیان اینکه ۳۳۷ هزارمترمربع بوستان در منطقه هشت وجود دارد، خاطرنشان کرد: فضای سبز شهری ۶۵۵ هزار مترمربع و درختکاری جنگلی ۲ میلیون و ۴۴۷ هزار مترمربع است.

وی با اشاره به اعتباراتی که برای احداث بوستان‌های محله‌ای در پردیسان اختصاص یافته است، افزود: در سال‌های اخیر در زمینه توسعه فضای سبز در پردیسان خوب کار شده است.