35 C
شهر مقدس قم
۲۰ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار مناطق

احداث لاین برگشت خیابان اصلی شهرک مهدیه با اعتباری بالغ بر ۱۰میلیارد ریال

شهردار منطقه 4 از احداث لاین برگشت خیابان اصلی شهرک مهدیه با اعتباری بالغ بر 10میلیارد ریال خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۴ قم، مهندس مهدی اصفهانیان مقدم شهردار منطقه از اجرای پروژه های عمرانی و ترافیکی و احداث لاین برگشت خیابان اصلی در شهرک مهدیه خبر داد.

 وی افزود: با توجه به حجم تردد در خیابان اصلی و لزوم فراهم نمودن بستر مناسب در راستای عبور و مرور ایمن، اجرای عملیات جدولگذاری و زیر سازی و روکش آسفالت لاین برگشت خیابان اصلی شهرک مهدیه در دستور کار قرار گرفت.

شهردار منطقه۴ بیان داشت: این عملیات در جهت خدمت رسانی به شهروندان و همسطح سازی معابر، سهولت در عبور و مرور ساکنان این ناحیه و وسائط نقلیه صورت گرفته است.

اصفهانیان مقدم اذعان کرد: این پروژه با مساحت ۹۰۰۰ مترمربع در نیمه دوم سال جاری آغاز و در حال حاضر به بهره برداری رسیده است.

وی در خصوص مشخصات این پروژه افزود: این پروژه به طول ۹۰۰ مترمربع و اجرای  ۱۸۰۰ متر جدول گذاری و  ۹۰۰۰ متر مربع زیرسازی و آسفالت با هزینه ای بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال انجام پذیرفت.

اصفهانیان مقدم تصریح کرد: در کنار اقدامات زیر بنایی و ترافیکی دیگر، در تابستان سال جاری نصب علائم ایمنی و ترافیکی ،خط کشی شوارع، تابلوهای راهنمای مسیر با هزینه ای بالغ بر ۱ میلیارد ریال نیز به اتمام رسیده است.

شهردار منطقه۴ در ادامه به اجرای عملیات احداث بوستان طراوت در شهرک مهدیه اشاره و عنوان کرد : با توجه به ضرورت و اهمیت توسعه و گسترش فضاهای سبز در بهبود محیط زیست شهری و ارتقاء کیفیت زندگی شهروندان و نظر به اهداف مدیریت شهری در این خصوص،این بوستان در مساحت ۴ هکتار با هزینه ای بالغ بر ۵ میلیارد ریال با رویکرد افزایش سرانه فضای سبز و ایجاد فضای رفاهی شهروندان  در حال اجرا می باشد.