33.6 C
شهر مقدس قم
۲۱ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

استقبال مردم قم از ناوگان اتوبوسرانی پس از افزایش قیمت بنزین

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم با اشاره به افزایش نرخ بنزین در کشور از افزایش استقبال مردم از ناوگان اتوبوسرانی خبر داد.

امیر یزدی پیش از ظهر امروز در نشست خبری مدیران عامل سازمان های تابعه معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم به ارائه گزارشی از خدمات انجام شده در یک سال گذشته پرداخت و اظهار داشت: مهم‌ترین دغدغه سازمان اتوبوسرانی ارائه خدمات به شهروندان با بالاترین استانداردهای موجود در کشور است.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم ساماندهی خطوط اتوبوسرانی را در سال جاری مورد توجه قرار داد و افزود: یکی از پروژه‌های مهم اجرا شده در سازمان تغییر خطوط اتوبوسرانی از قطری به شعاعی بوده تا شهروندان در کمترین زمان به مقصد خود برسند.

یزدی دومین تغییر در ناوگان اتوبوسرانی را تغییر مبنای حرکت اتوبوس‌ها اعلام کرد و گفت: تغییر مبنای حرکت اتوبوس از مسافر مبنا به پیمایش مبنا یکی از عوامل کم شدن زمان سفر بوده و در حال حاضر بر اساس این طرح سر فاصله‌های رسیدن هر اتوبوس به ایستگاه ۵ دقیقه است.

وی بخش نخست آغاز طرح بازنگری اتوبوس‌ها را در مهرماه اعلام و تصریح کرد: بخش نخست این طرح از مهرماه با ۱۱۶ اتوبوس جدید که به ناوگان اتوبوسرانی وارد شده، آغاز شده و بر اساس خطوط شعاعی در حال خدمات‌رسانی هستند.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم با اشاره به افزایش نرخ بنزین در کشور از افزایش استقبال مردم از ناوگان اتوبوسرانی خبر داد و گفت: بر اساس آماری که از تحلیل کارت‌پول‌ها به‌دست‌آمده استفاده مردم از ناوگان اتوبوسرانی تا ۱۸ درصد در بعضی از روزها افزایش داشته است.

یزدی نتیجه اورهال شدن اتوبوس‌ها را برای ارائه خدمات بهتر مطلوب ارزیابی کرد و ادامه داد: با توجه به نتیجه به‌ دست‌آمده در شهر قم این طرح مورد توجه وزارت کشور قرار گرفته و قرار است در همه استان‌ها اجرا شود.

وی از واگذاری مسئولیت ارائه کارت‌ پول به سازمان اتوبوسرانی خبر داد و بیان کرد: از هفته گذشته مسئولیت چاپ و توزیع کارت‌پول‌ها به سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم واگذار شده است.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم ادامه داد: توزیع کارت‌ پول‌ها در دکه‌ها از دیروز آغاز شده و شهروندان می‌توانند با تهیه این کارت‌پول‌ها به ازای هر خط ۵۲۰ تومان پرداخت کنند در حالیکه کرایه نقدی در هر خط ۸۵۰ تومان است.