30.4 C
شهر مقدس قم
۲۲ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار مناطق

احداث پیاده‌راه خیابان انقلاب با برنامه زمان‌بندی شش ماهه

شهردار منطقه هفت قم از احداث پیاده‌راه خیابان انقلاب با برنامه زمان‌بندی شش ماهه خبر داد.

به گزارش شهرنیوز، مجید متین‌فرد با بیان اینکه شهرداری قم پس از اجرای پیاده‌راه ارم حدفاصل سه راه بازار تا خیابان انقلاب، عملیات احداث فاز دوم این پروژه را آغاز کرده است، اظهار کرد: این پروژه در فاز اول با وجود مشکلاتی که بود موفق عمل کرد و فضای مطلوب شهری را در هسته مرکزی شهر فراهم نمود و به همین خاطر ادامه آن در دستور کار شهرداری است.

شهردار منطقه هفت قم با تاکید بر اینکه احداث پیاده‌راه خیابان ارم و انقلاب ۱۲ هزار و ۶۵۰ مترمربع مساحت دارد، خاطرشان کرد: طول پروژه ۵۵۰ متر و عرض آن به طور متوسط ۲۳ متر است.

متین فر اعتبار پیش‌بینی شده برای این پروژه را ۸۵ میلیارد ریال ذکر کرد و افزود: شش ماه زمان‌بندی، برای اجرای این پروژه برنامه ریزی شده است که امیدواریم بتوانیم زودتر از موعد، پروژه را در اختیار شهروندان قرار دهیم.

وی بهبود عبور و مرور عابر پیاده و ایجاد امنیت محیطی، ایجاد رونق اقتصادی، توسعه صنعت گردشگری، برقراری نظم و انضباط شهری، بهسازی و زیباسازی منظر شهری، توجه ویژه به بافت تاریخی، افزایش سطح فضای سبز و ایجاد حس آرامش را از جمله اهداف اجرای این پروژه دانست.

شهردار منطقه هفت قم خاطرنشان کرد: فاز اول این پروژه حدفاصل سه راه بازار تا خیابان انقلاب با اعتبار ۴۰ میلیارد ریال در مدت ۷ ماه اجرایی شده و در اختیار شهروندان قرار گرفت.