36 C
شهر مقدس قم
۲۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شورا

اراضی مناسب‌تری برای اجرای طرح ۱۳۳ هکتاری وجود دارد

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید محمد آتش زر عضو شورای اسلامی شهر قم گفت: اراضی مناسب‌تری برای اجرای طرح 133 هکتاری وجود دارد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید محمد آتش زر در جلسه کارگروه امور زیربنایی قم، نظر شورای اسلامی شهر قم را نسبت به طرح ۱۳۳ هکتاری ممتنع اعلام کرد و گفت: شورای اسلامی شهر قم با این طرح مخالف نیست اما اراضی مناسب‌تری برای اجرای این طرح وجود دارد.

عضو شورای اسلامی شهر قم ادامه داد: با افزایش طرح‌های الحاقی امکان ساخت ساز در شهر بهتر شده و دسترسی به مسکن برای شهروندان آسان‌تر می‌شود.

در بخشی از این جلسه نیز، غلامرضا جانقربان معاون معماری و شهرسازی شهرداری قم  گفت: ۳۰ هکتار از اراضی شهری در قالب هزار پلاک به دلیل محدویت های اخیر شهرداری و مخالفت وزارت راه و شهرسازی امکان الحاق به شهر را پیدا نکرده است.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری قم از پیشنهاد شهرداری برای الحاق ۵۰۰ هکتار به شهر قم سخن گفت که شورای عالی معماری و شهرسازی قبول نکرد.

جانقربان درباره انتخاب این اراضی، گفت: این اراضی در نزدیکی معدن نرداغی است که باید به مسائل محیط زیستی آن دقت کرد.

وی افزود: این ۵۰ درصدی که برای فضای سبز در نظر گرفته شده عمدتا کوه است و اصلا امکان تبدیل شدن به فضای سبز ندارد.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری قم با اشاره به تصویب سند ملی بازآفرینی در سال ۹۴ اظهار کرد: قرار شد طی ۱۰ سال بازآفرینی مطابق با این سند انجام شود اما از آن موقع تنها ۲۰۰ پروانه در بافت فرسوده صادر کردیم.

جانقربان با توجه به اینکه برای ۴۵ هزار واحد مسکونی خالی در شر قم هیچ برنامه ای اندیشیده نشده، اضافه کرد: مشکل اینجاست که در حال فراموشی اهداف بازآفرینی و رقم زدن مسکن مهر دیگری هستیم.