35.9 C
شهر مقدس قم
۲۳ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار عمومی

پارکینگ موتورسیکلت در محدوده پیاده‌راه خیابان انقلاب احداث می‌شود

معاون هماهنگی امور عمراني استانداری قم از احداث پارکینگ موتو سیکلت و تأمین ماشین‌های برقی برای پیاده‌راه خیابان انقلاب خبر داد.

به گزارش شهر نیوز، محسن بهشتی روز پنجشنبه در بازدید از طرح پیاده‌ راه خیابان انقلاب که با حضور بهرام سرمست استاندار قم، دکتر سقاییان‌نژاد شهردار قم، عبدالله جلالی رئیس شورای اسلامی شهر قم و جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر قم و مدیران استانی برگزار شد، در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: طرح اجرای پیاده راه خیابان انقلاب در کمیته شورای ترافیک استان شهریورماه تصویب‌ شده است.
وی با اشاره به مسائل پیرامون این مصوبه افزود: مسئله مورد توجه در کمیته ترافیک استان جانمایی پارکینگ برای موتورسیکلت و تأمین ماشین‌های برقی برای تردد افراد مسن به حرم حضرت معصومه(س) بوده است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم، علت مخالفت کمیته ترافیک استان با اجرای پیاده راه خیابان انقلاب را تشریح کرد و گفت: با توجه به آسیب‌شناسی‌هایی که در خیابان ارم انجام شد، قرار شده شورای اسلامی شهر قم برای خرید ۱۵ دستگاه ماشین برقی اعتبارات لازم را تأمین و جانمایی پارکینگ توسط شهرداری انجام‌ شده است.
وی خطوط حمل‌ و نقل با ماشین‌های برقی را از سه‌ راه بازار و خیابان انقلاب تا حرم مطهر اعلام و خاطرنشان کرد: فازهای بعدی اجرای پیاده راه خیابان‌های اطراف حرم به‌ زودی در کمیته ترافیک استان بررسی می‌شود.
بهشتی ادامه داد: طرح پیاده‌راه انقلاب شامل کف سازی و بدنه سازی بوده و باید عناصر ظاهری خیابان نیز مانند تابلوها و نماها اصلاح شود.